Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.09.2015 - 00:01

Flexibilní TCE HyperGravity Compressor

Dánský TC Electronic oznámil výrobu nového multifunkčního kompresoru nesoucího označení TCE HyperGravity Compressor, jenž využívá vysoce sofistikovaného algoritmu MD3, tvořícího jeden ze základů špičkového procesoru TCE Sytem 6000 MK II, který najdeme ve výbavě mnoha profesionálních masteringových a filmových studií.

Krabička nabízí trojici zvukových režimů, které zahrnují mody Spectra - studiový, ultra-transparentní multiband kompresor s minimálním šumem a nadstandardní neutralitou signálu, Vintage - klasický kytarový kompresor inspirovaný analogovými efekty ze sedmdesátých let a pro značku TCE typický režim Tone Print, jenž umožňuje stažení presetů z online knihovny.

Ovládání sestává z potenciometrů Sustain nastavujícím míru komprese, Level pro celkovou hlasitost, Attackem volíme rychlost náběhu komprimace a ovladač Blend slouží k nastavení poměru mezi efektovaným a čistým signálem. K přepínání mezi jednotlivými mody je určen malý třípolohový switch.

Hlavní footswitch je defaultně zapojen v režimu true bypass, ale po odšroubování spodního panelu se dostanete k mini DIP přepínači, kterým lze volit mezi true bypassem a buferovaným zapojením, kdy je část obvodu zavěšena na signálovou větev i po vypnutí kompresoru.

Efekt s odběrem cca 100 mA lze napájet baterií nebo 9V adapterem s běžnou barelovou 2.1 mm zástrčkou a pro případný update firmwaru nebo stažení presetu Tone-Print je zde konektor mini USB. Kabel typu USB A - mini B je součástí balení.

Pokud se chystáte doplnit svůj kytarový nebo basový pedalboard kvalitním a variabilním kompresorem, jenž navíc disponuje možností využití studiového, vintage a Tone Print režimu, tak vyzkoušejte HyperGravity Compressor od TC Electronic. Novinka se na evropském trhu objeví pravděpodobně už koncem října a její cena byla stanovena okolo hranice 130 Euro.

Tagy TC Electronic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY