Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.07.2020 - 00:01

Flexibilní Epiphone SG Modern Figured

Oproti klasickému Les Paulu se kytary typu SG vyznačují téměř neomezeným přístupem k nejvyšším polohám, což vývojáři firmy Epiphone zvýraznili u nového modelu SG Modern Figured dvouoktávovým hmatníkem s dvojicí přidaných pražců. Jak název „esgéčka“ napovídá, novinka ctí tradiční konstrukci Gibsonova etalonu, ale přidává některé prvky, posilující ve srovnání s tradičními verzemi zvukové možnosti této série.

Mahagonový krk s asymetrickým profilem Slim Taper je přes subtilní patku přilepen ke korpusu, jehož základna je vyrobena ze stejného dřeva, doplněného javorovým topem o síle 19 mm. Poměrně masivní javorové pláty s vrchní plamínkovou dýhou v kvalitě AAA dodávají kytaře kromě elegantního designu také detailnější artikulaci, vzdušnější projekci a dostatek vyšších frekvencí.

Do ebenového hmatníku s radiusem 12 palců je vsazeno 24 středně silných pražců medium jumbo, lichoběžníkové polohové značky, lemovky hran a nultý pražec ze směsi Graphtech. Upravená hlavice je tvarována ve stylu období „Kalamazoo“, dávajícímu najevo bližší příbuznost s originálními modely mateřské značky Gibson a jejímu tzv. „open book“ řešení.

Struny kotví ve struníku Lock Tone stopbar a přes pevnou kobylku Lock Tone tune-o-matic míří do uzamykatelných ladicích strojků Rotomatic firmy Grover s poměrem 18:1. Veškeré kovové součásti mají niklovaný povrch a přední popruhová rolna je uchycena do zadní části horní rohu těla.

Kobylkový humbucker ProBucker-3 a krkovou variantu ProBucker-2 s magnety Alnico II ovládá třípolohový páčkový switch, nezávislé hlasitosti vybavené okruhem high-pass filtru (tzv. treble bleed mod) a tónové clony. Díky čtyřžílové kabeláži obou snímačů lze vedle standardních humbuckerových kombinaci využít push/pull přepínače potenciometrů Volume rozepínajících cívky do singlového režimu a stejný systém u clon umožňuje otáčení fáze.

Epiphone SG Modern Figured je dostupný v tónované transparentní povrchové úpravě Trans Black Fade. Evropská cena se pohybuje okolo hranice 550 eur. Originální pevné pouzdro nebo polstrovaný gigbag EpiLite jsou prodávány samostatně.

Tagy epiphone Epiphone SG Modern Figured
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY