Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Flexibilní dynamický XLR mikrofon Shure MV7X

Vytváříte podcasty nebo nahráváte hudbu s omezeným finančním rozpočtem, ale přesto věříte pouze značce Shure? V tom případě je pro vás připraven nástupce oblíbeného modelu MV7 v podobě modifikované verze MV7X, navržené nejen pro podcasting a podobné aktivity, ale také pro náběr vokálů a nástrojů. Novinku, jež převzala tvar legendárního modelu Shure SM7B, lze díky XLR konektoru připojit k téměř jakémukoli zvukovému rozhraní, a její obsluhu zvládne i naprostý začátečník.

Vzhledem k dynamické konstrukci nepotřebuje MV7X fantomové napájení a výhradní přítomnost XLR výstupu dává najevo, že se, na rozdíl od dražšího předchůdce MV7, jedná o plně analogový model bez přídavných a pro část uživatelů mnohdy zbytečných digitálních funkcí, což se samozřejmě odrazilo na vstřícnější cenovce tohoto mikrofonu.

MV7X nabízí kardioidní směrovou charakteristiku, eliminující zvuky mimo vyznačenou osu snímání, a danou funkci přináší v pokročilejší formě také technologie VIT (Voice Isolation Technology), která je ideální pro blízké mikrofonní hlasové aplikace. Zmíněný systém zajišťuje, že mikrofon je schopen se s mimořádnou přesností zaměřit na váš hlas,
tím pádem nezachycuje téměř žádný nežádoucí šum v pozadí, takže výsledkem je nadstandardně čistý a detailní záznam, nehledě na akustické nedokonalosti místnosti.

Robustní model s černě lakovaným tělem o délce 153.6 mm, průměru 66.5 mm a hmotnosti 550 g má vyměnitelnou mřížku chránící společně s vnějším windscreenem kapsli, optimalizovaná frekvenční odezva pokrývá spektrum 50 Hz až 16 kHz, výstupní impedance činí 252 Ohm / 1 kHz a citlivost (minimální gain) je dána hodnotou -55 dBV/Pa (1.78 mV) / 1 kHz.

Mikrofon Shure MV7XMV7X, určený pro nahrávací a postprodukční studia (digitální i analogový záznam), dabing, vlogery a další odvětví, kde potřebujete slyšet hlas v té nejvyšší kvalitě, je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 4600 Kč. Součástí balení je držák s U-profilem a závitová redukce. K mikrofonu je možno za cca 1600 Kč pořídit také ramenový ocelový stojan Shure K&M 23840 s garantovanou nosností 800 g, maximální výškou 960 mm a uchycením pomocí čelisti opatřené pojistným šroubem.

Tagy Shure Shure MV7X

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY