Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Finančně dostupné pololubovky Ibanez Artcore Vibrante

Ibanez neboduje u muzikantů pouze metalově orientovanými kytarami ze sérií RG a S, moderními baskytarami SR nebo klasičtěji řešenou řadou ART inspirovanou Les Paulem. Pevné místo v portofilu firmy mají také pololubové nástroje, které se nyní rozrůstají o speciální sérii Artcore Vibrante sestávající z kytar AS63, AS63T a basy AGB260. Především prvně jmenovaný model se bude zřejmě těšit širokému zájmu, protože nabízí velmi zajímavý poměr ceny a výkonu.

Kytary AS63 a AS63T jsou vyrobeny z identických materiálů, přičemž verze T se liší pouze vibratem Bigsby B70 kombinovaným s kobylkou ART-2 Roller. Pro ozvučné desky a luby korpusu bylo vybráno dřevo sapele s vlastnostmi mahagonu, krk s kulatějším profilem AS Artcore nese hmatník z laurelu o radiusu 305 mm osazeného 22 pražci medium-jumbo, jednoduchými značkami poloh a lemovkou hran.

Délka menzury činí 24.7 palce a nultý pražec má šířku 43 mm. Dvojice humbuckerů Infinity R s keramickými magnety je doplněna jednoduchou elektronikou v podobě třípolohového páčkového switche, společné hlasitosti a tónové clony. AS63 disponuje struníkem stopbar a pevnou kobylkou tune-o-matic ART-ST.

Pololubová basa AGB260 se zkrácenou menzurou o délce 30.3 palce a tělem ze dřeva sapele má lepený krk z nyatohu, do hmatníku z indického laurelu s radiusem 400 mm je zasazeno 22 středně silných pražců a přenos zvuku obstarávají dva minihumbuckery Classic Elite. Rychlou výměnu strun umožňuje struník Quik Change III Bass doplněný ergonomicky tvarovanou kobylkou Gibraltar III Bass.

Ibanez AS63 v odstínech Twilight Orange, Mint Blue, Sea Foam Green a Coral Pink bude nabízen za příjemnou cenu cca 350 dolarů, vibratová verze AS63T s lakem Sea Foam Green má být dostupná za cca 500 dolarů a basa AGB260 v identickém světle zeleném provedení vyjde na cca 550 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez Artcore Vibrante

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY