Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.08.2022 - 08:00

Film Pán prstenů jako jeden gigantický metalový song

Youtuber a zručný kytarista Bradley Hall je fanouškem filmové fantasy ságy Pán Prstenů a s největší pravděpodobností také muzikantem, který má rád skutečně velké výzvy. Jak jinak nazvat více než tříhodinové video, které Hall pojal jako opulentní metalový soundtrack doprovázející snímek Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, jenž jako první díl trilogie vznikl v roce 2021 pod režisérskou taktovkou Petera Jacksona.

Celý proces, zahrnující kromě nahrávání kytarových partů také nezbytné mapování tempa, programování rytmiky, mixování, mastering, střih atd., trval několik měsíců. K hudebnímu maratonu Hall poznamenal, že si po celou dobu práce na daném tématu neměnil trička, což mu pomohlo udržet si odhodlání ambiciózní video dokončit.

„Hudba Howarda Shorea z legendární filmové trilogie Pán prstenů mě uchvátila už v roce 2001, kdy jsem ji slyšel poprvé. Byla tak epická, majestátní, mystická... a zatraceně metalová! Doufal jsem, že jednoho dne někdo natočí plnohodnotnou metalovou verzi těchto filmů, ale bohužel ten den nikdy nepřišel. Takže jako vyvrcholení měsíců poznamenaných pandemickou nudou a frustrací jsem sebral odvahu a konečně to udělal sám,“ okomentoval Bradley Hall vznik tohoto projektu.

Tagy Pán prstenů – metal soundtrack

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY