Přejít k hlavnímu obsahu
Megaton Stars Band se skládá z neobyčejného výběru českých (nejen) klubových muzikantů a hudebnic | Foto: archiv Kytary.cz
Megaton Stars Band se skládá z neobyčejného výběru českých (nejen) klubových muzikantů | Foto: archiv Kytary.cz
redakce - Út, 26.04.2022 - 16:00

Festiwall je zpět: unikátní koncerty, workshopy, panelovky, veletrh i výstavy

Festiwall je unikátní event propojující koncerty tuzemských i mezinárodních hvězd, veletrh hudebního vybavení, workshopy, panelové diskuze a výstavy s hudební tematikou. Festiwall je především ale setkáním všech hudebních fanoušků, amatérů i profesionálů nejen na české scéně. Po dvouleté odmlce vás zveme od 9. do 11. září do modřanské prodejny Kytary.cz v Praze. S Frontmanem na Festiwall připravujeme panelové diskuze.

První headlineři

Nadčasové nahrávky rockové kapely s velkým big bandem vrátil Radim Hladík na pódia v roce 2014. Nyní se unikátní projekt Nová syntéza pod dohledem Hladíkovy rodiny zhmotní potřetí právě na Festiwallu. S původními členy Blue Effectu a hosty, mezi kterými bude i Viktor Sodoma, který s Hladíkem působil již v Matadors, legendární kytarista Michal Pavlíček, nebo také Adam Krofian a Roman Helcl, zpěváci Pavel Bohatý, Iva Marešová, Tomáš Fröde nebo Yannick Tevi.

Etno-rockeři z Ukrajiny Haydamaky slaví úspěch v Evropě i v zámoří se svým žánrově pestrým mixem všeho od ukrajinského folkloru po reggae. Za svou dvacetiletou kariéru vydali již šest alb, spolupracovali s mnoha zvučnými jmény a vystupovali na největších evropských festivalech. Haydamaky jsou navíc první ukrajinskou kapelou, která získala smlouvu s vydavatelstvím EMI. Jejich hlavní misí je dostat ukrajinské hudební DNA do evropského povědomí.

Megaton Stars Band se skládá z neobyčejného výběru českých (nejen) klubových muzikantů a hudebnic. Pod vedením kapelníka Karla Vošty z post-hardcorových Hell Paso představí set složený ze světových hitů napříč žánry ve speciálních aranžích. Na pódiu se během vystoupení můžete těšit například na Žofii Dařbujánovou (MYDY), Hanku Kosnovskou (Nil), Danu Yousifovou (Monna), Michala Skořepu (Pan Lynx), Dana Kurze (Kurtizány z 25. Avenue) a mnoho dalších talentovaných umělců.

O přípravách Festiwallu budeme pravidelně informovat. Vstupenky seženete zde. Srdečně zveme!

Tagy Festiwall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY