Přejít k hlavnímu obsahu
Baits na loňském ročníku festivalu SHARPE | Foto: Katarina Bubeníková
Baits na loňském ročníku festivalu SHARPE | Foto: Katarina Bubeníková
redakce -

Festival SHARPE: hody pro hudebníky i fanoušky jsou za dveřmi

Aktuálně nejnakoplejší showcase festival a konference SHARPE letos proběhne už 21. a 23. dubna. Konat se bude tradičně v prostorách bratislavské Nové Cvernovky. Během tří dnů si můžete užít na čtyřicet koncertů na šesti pódiích a zúčastnit se inspirativních diskusí a workshopů pod vedením zkušených hudebních odborníků. Na místě proběhne také křest alba Blurry AF od producenta Jonatana Pastirčáka známého jako Isama Zing, který se podílel na řadě klíčových nahrávek české a slovenské scény.

Organizátoři festivalu, LALA Slovak Music Export, zde dávají prostor nové, nekompromisní a perspektivní hudbě ze Slovenska, Evropy i mimo ni. Unikátním areálem zní směs experimentální elektroniky, post-punkové scény, popu, psychedelie či indie folku. Posláním festivalu je také přispět ke kvalitě domácí hudební infrastruktury, podporovat vzdělávání, rozvoj a spolupráci. Tuto vizi organizátoři naplňují prostřednictvím konference určené pro hudebníky, hudební profesionály i fanoušky.

Kromě již ohlášených Tolstoys, The Ills, Amelie Siba, Fvck_Kvlt na SHARPE zavítá spoustu dalších umělců. Britský post-punk přinesou Italia 90, surrealistický pop německý producent Zouj, nepředvídatelnou improvizaci projekt Ranjevš & Óbasz  a o emotivní atmosféru a originální zvuk plný barev se postará Timea. Odvážným energetickým vystoupením si každého získá Agat z Izraele a Sam Handwich potěší fanoušky synthů, elektrických kytar a tanečního beatu.

Seznam hudebních jmen nově doplnila maďarská dream pop kapela Mayberian Sanskülotts, litevské trio Planeta Polar s repertoárem latinských karnevalových písní a pořádný emocionální hluk přivesou domácí post-hardcoroví Shallow. Tamara Kramar představí svůj jedinečný hlas a šarmantní vystupování. Na koncertě španělsko-rakouského dua ATZUR se utkají divoké a syrové bicí s dramatickými melodiemi a Shekuza přinese pořádnou dávku elektronické hudby. Sluneční surfovou energii dodá indie rocková kapela Dutch Criminal Record a Ivana Mer přijde s hudbou inspirovanou zpěvem moře, přírodními živly a vnitřním světem duše.

Namísto zrušeného koncertu japonské kapely Tricot pokřtí v úvodu festivalu své album Blurry AF jeden z nejinovativnějších slovenských producentů, Isama Zing. Uděje se tak v rámci jedinečné audiovizuální performance za účasti osobností z československé scény, kteří se na přípravě alba podíleli, mezi nimi Oliver Torr, Táňa Pauhofová, DJ Gäp, Milan André, Ela Tolstova a mnoho dalších.

Předposlední dubnový víkend (21. - 23. 4.) bude nabitý nejen kvalitní, oblíbenou a také neobjevenou hudbou, ale také plný přednášek, panelů, workshopů a diskusí z oblasti hudebního průmyslu. Během sobotního dne se návštěvníci mohou zúčastnit oblíbené Listening Session či networkingového setkání se slovinskými hudebními profesionály (Meet The Slovenes). Na workshopu Getting your album heart with no team and no budget pod vedením britského lektora Jamese Thornhilla se dozvíte, jak na DIY promo, tedy jak si odpromovat a zpropagovat svou nahrávku či turné, a spolu se Zuzanou Duchnovou se můžete věnovat otázkám její komunikace na hudebních akcích a také tématu, jak se vyrovnat s environmentální úzkostí.

Tagy Sharpe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY