Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Po, 15.12.2014 - 09:00

Fender: vstupné mezi legendy

Patrně neexistuje větší legenda na poli hudebních nástrojů než značka Fender. Výrobce, jehož tradice sahá až do 50. let, přepsal historii hudby, když díky svým přelomovým kytarám dal vzniknout novým hudebním žánrům. Pokud by nikdy nevznikla kytara Fender Stratocaster, je otázkou, zda by vůbec existovala rocková hudba v takové podobě, jakou známe dnes.

Obrovská obliba kytar Stratocaster a aktuální renezance kytar Telecaster potvrzuje, že jde o nástroje, které zkrátka nemají konkurenci.

Fender Custom Shop

To nejlepší, co lze vůbec sehnat, zastřešuje značka Fender Custom Shop. Jde o speciální dílnu, která se nachází v Kalifornii a vyrábí výhradně zakázkové kytary a limitované edice nástrojů i kytarových aparátů. Zároveň zde sídlí vývojářské centrum, které navrhuje nové technologie a designy.

Dílny Fender Custom Shop vyrábějí kytary přesně podle tradice Leo Fendera. Jsou tu pro ty nejnáročnější kytaristy, kteří vyžadují absolutní kvalitu a dokonalost i v tom nejmenším detailu a zároveň touží po nástroji, který bude maximálně odpovídat jejich představám.

Ti, kdo chtějí nástroj od nejlepších světových kytarářů, mohou využít unikátní služby Fender Master Built. Zde si klient přímo vybere jednoho z devíti master kytarářů, jehož rukám svěří výrobu své nové kytary.

Pouze prověření dealeři

Objednat si Custom Shop nebo Master Built kytaru lze pouze prostřednictvím Fenderem schválených a ověřených dealerů, mezi které patří v České republice Kytary.cz. U nich se právě objevil jeden unikátní, zakázkově navržený Master Built nástroj. O jeho výrobu se postaral jeden z devíti Master Builderů Fenderu – kytarář Dennis Galuszka.

Jde o Fender Stratocaster kompletně ruční výroby, který byl sestaven z prémiových komponent. Pokud byste tedy chtěli kytaru, která je pouze jedna v České republice, v Evropě i na světě, pak je to právě tento model.

Už na jaře jsme vydávali článek o nové kolekci na rok 2014. Krásné kousky...

Tagy Fender Custom Shop
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY