Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Čt, 23.08.2018 - 08:00

Fender Squier Classic Vibe Telecaster 50s MN BB: víc než se zdá

Pro Telecaster víc než pro kterýkoliv jiný model platí „less is more, not bore“. A vyšší model Fender Squier Classic Vibe Telecaster 50s MN BB je toho zářným příkladem. Jednou větou – cenově dostupný a ukázkově zpracovaný nástroj.

Tentokrát jsem do hudebnin přišel víceméně nazdařbůh. Věděl jsem jen, že chci zkusit tele od Squieru a že si nechám poradit. Prodavač chvíli rozumoval, že co kus to originál, než ukázal na Classic Vibe Telecaster 50s MN BB, protože nejfenderovštější snímače, singly Custom Vintage AlNiCo. Takhle jemně perlivý zvuk u kytary za jedenáct litrů skutečně nečekáte a už vůbec u hranatého telete.

Těch příjemných překvapení postupně přibývalo. Skvěle opracovaný krk, pohodlný hmatník, tělo, které nikde netlačí, šroubky seřízení kobylky nezadírající se do kůže a navíc sexy kombinace černého deklu a přirozené barvy dřeva. Jde o asi tak autentický retro zážitek jako jsou ty přefiltrované a nahrané na Instagramu, ale pořád je to víc, než se zdá. Vyrobit bezchybnou jednoduchou kytar je vrcholová disciplína – není se za co schovat, všechno musí sedět.

U tohoto Squieru stejně jako u jiného, výrazně horšího kusu Classic Series 50's Tele MN WB vidím tak jednu nevýhodu. Přitom si vůbec nejsem jistý, jestli vidím dobře. Zvuk má dost z charakteristického telecího twangu, a přesto je od originálu lehce rozpoznatelný. Pokud vás ale spíš než brand zajímá kvalita a nemůžete si dovolit Mexičana, natož Amíka, za tento ekonomický Telecaster budete těžko hledat lepší.

Nečtěte v tom mezi řádky pokus o falešnou útěchu. Koupit za jedenáct tisíc špatnou kytaru sice je o dost těžší než splašit dobrou, ale z málokteré jsem měl takový požitek jako právě ze Squieru Classic Vibe Telecaster 50s MN BB. Ba co víc – tak dobře jsem si nezahrál ani na násobně dražší kusy.

Tagy Fender Squier Classic Vibe Telecaster 50s MN BB Fender Squier
Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY