Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.12.2016 - 00:01

Fender Robbie Robertson Last Waltz Stratocaster

Když se v roce 1976 loučil kytarista Robbie Robertson na velkém koncertu The Last Waltz se svou domovskou a v té době velmi populární kanadskou kapelou The Band, nechal si jako vzpomínku na tuto událost přebarvit svého červeného Stratocastera 1954 speciálním bronzovým lakem. Po čtyřiceti letech se firma Fender rozhodla vyrobit limitovanou sérii replik tohoto nástroje nesoucího označení Fender Robbie Robertson Last Waltz Stratocaster.

Stavbu relic signatury si vzal na starost zkušený kytarář Fenderova Custom Shopu Todd Krause, jenž má na kontě výrobu kytar pro Jeffa Becka, Erica Claptona, Davida Gilmoura a řadu dalších rockových ikon. Korpus je lepen ze dvou dílů výběrového jasanu s bronzovým povrchem, javorový krk s profilem 1954 V je společně s hmatníkem o radiusu 7.25 palce vyroben z jednoho kusu javoru. Hmatník je osazen 21 subtilnějšími vintage pražci, polohovými značkami z Micarty a kostěný nultý pražec má šířku 42 mm.

Podle vzoru razantně modifikované předlohy je i u nového modelu přesunut střední (levoruký) single coil ke kobylkovému snímači - Robertson byl původně velkým příznivcem Telecasterů a prostřední single mu vadil při hře. Kytara je vybavena ručně vinutými snímači Custom Shop 69, 50 LH a 54 Strat (kobylka/střed/krk), přepracovanou elektronikou s třípolohovým přepínačem nabízejícím kombinace kobylka+střed, kobylka+střed+krk, krk a obě tónové clony s kovovými knoby mají raritní NOS kondenzátory.

Hardware je tvořen vibratem Fender American Vintage Synchronized s ocelovými kameny a šesti kotvícími šrouby, kulatým srážečem strun (h, e) a o ladění se starají klasické vintage strojky s kulatými rondely. Limitovaná edice Fenderu Robbie Robertson Last Waltz Stratocaster bude čítat pouze 40 kusů a součástí je samozřejmě luxusní pevné pouzdro, certifikace a další doplňky.

Tagy Fender Stratocaster Fender Robbie Robertson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY