Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.12.2019 - 00:01

Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass

Fender představil na začátku letošního roku speciální sérii nástrojů z kolekce Rarities, sdružující nekonvenčně koncipované modely, které značka uvádí postupně na trh v měsíčních intervalech. Na rozhraní listopadu a prosince připadla distribuční premiéra čtyřstrunného Fenderu Rarities Flame Ash Top Jazz Bass, jenž je jediným basovým zástupcem této limitované řady.

Základna korpusu je vyrobena ze dvou kusů olše a jak název napovídá, top tvoří dva jasanové pláty s výraznou plamínkovou kresbou. Šroubovaný javorový krk s profilem 60's C nese ebenový hmatník o radiusu 9.5 palců osazený dvacítkou středně silných pražců, kulatými polohovými značkami, ořechem z pravé kosti širokým 1.5 palce a bílou lemovkou hran.

Nástroj využívá dvojici single coilových snímačů Pure Vintage '64 JB ovládaných samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou. Osvědčená firemní kobylka s horním uchycením strun a ocelovými válečkovými kameny je k tělu připevněna pěti vruty, na hlavici najdeme tradiční strojky Pure Vintage s otevřenými mechanikami a třílistými rondely.

Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass bude dodáván v transparentní úpravě Plasma Red Burst kryté nitro lakem umožňujícím materiálu přirozeně dozrávat a zlepšovat tak své rezonanční vlastnosti. Na černém třívrstvém pickguardu je vyhrazeno místo pro plastovou opěrku, kterou lze v případě potřeby samozřejmě odmontovat. Evropská cena se má pohybovat okolo 2500 eur včetně pevného pouzdra Deluxe Blonde.

Tagy Fender Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY