Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.12.2019 - 00:01

Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass

Fender představil na začátku letošního roku speciální sérii nástrojů z kolekce Rarities, sdružující nekonvenčně koncipované modely, které značka uvádí postupně na trh v měsíčních intervalech. Na rozhraní listopadu a prosince připadla distribuční premiéra čtyřstrunného Fenderu Rarities Flame Ash Top Jazz Bass, jenž je jediným basovým zástupcem této limitované řady.

Základna korpusu je vyrobena ze dvou kusů olše a jak název napovídá, top tvoří dva jasanové pláty s výraznou plamínkovou kresbou. Šroubovaný javorový krk s profilem 60's C nese ebenový hmatník o radiusu 9.5 palců osazený dvacítkou středně silných pražců, kulatými polohovými značkami, ořechem z pravé kosti širokým 1.5 palce a bílou lemovkou hran.

Nástroj využívá dvojici single coilových snímačů Pure Vintage '64 JB ovládaných samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou. Osvědčená firemní kobylka s horním uchycením strun a ocelovými válečkovými kameny je k tělu připevněna pěti vruty, na hlavici najdeme tradiční strojky Pure Vintage s otevřenými mechanikami a třílistými rondely.

Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass bude dodáván v transparentní úpravě Plasma Red Burst kryté nitro lakem umožňujícím materiálu přirozeně dozrávat a zlepšovat tak své rezonanční vlastnosti. Na černém třívrstvém pickguardu je vyhrazeno místo pro plastovou opěrku, kterou lze v případě potřeby samozřejmě odmontovat. Evropská cena se má pohybovat okolo 2500 eur včetně pevného pouzdra Deluxe Blonde.

Tagy Fender Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY