Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.01.2020 - 00:01

Fender Player Lead II a Lead III: reissue verze „osmdesátkových“ modelů

Koncem sedmdesátých let se Fender rozhodl reagovat na konkurenci v podobě levnějších importovaných kytar produktovou sérií Lead s upraveným tvarem těla, pevnou hardtail kobylkou a přepracovanou elektronikou. Letos hlásí výrobce návrat k této edici reissue modely Fender Player Lead II a Lead III. Druhá jmenovaná verze vychází z poměrně unikátní varianty vyráběné pouze v roce 1982.

Společným jmenovatelem obou nástrojů je olšový korpus, šroubovaný krk z jednoho kusu javoru s typickým „skunk stripem“ má profil Modern-C a je osazen hmatníkem z pau ferro nebo javoru o radiusu 9.5 palce s 22 středně silnými pražci. Menzura činí klasických 25.5 palců.

Lead II využívá dva šikmo usazené firemní single coily Player a v třívrstvém pickguardu modelu Lead III sedí dvojice humbuckerů identické řady se silnějším výstupem a Alnico 2 magnety. Ovládání tvoří společná hlasitost, tónová clona a dvojice páčkových switchů pro volbu snímačů, rozepínání cívek či otočení fáze (Lead II). Humbuckery mají tříbodové uchycení, takže kromě výšky lze upravovat i jejich sklon.

Pevná kobylka typu hardtail s odlévanými kameny a ukotvením strun skrz tělo je doplněna celokovovými strojky Standard “F“ a srážeči strun DGHE. Výstupní jack je podobně jako např. u modelů Jazzmaster zapuštěn do pickguardu. Veškerý hardware má niklovaný povrch.

Fender Player Lead II 2020 bude dodáván v barevných provedeních Crimson Red Transparent, Black a Neon Green, verze Lead III dorazí do obchodů s laky Purple Metallic, Olympic White nebo Sienna Sunburst. Oficiální evropská cena byla nastavena shodně okolo 690 eur.

Tagy Fender Fender Player Lead II Fender Player Lead III
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY