Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Player II: druhá generace bestsellerů

Společnost Fender včera oficiálně představila další evoluci svých nejprodávanějších kytar a baskytar – řadu Player II. Nejnovější kolekce přichází na trh šest let po uvedení první série Player, která za poměrně přívětivé ceny zaujala nejen mnoho začínajících muzikantů, ale byla schopna uspokojit požadavky i zkušenějších hráčů. Edice Fender Player II, vyráběná pobočkou v mexické Ensenadě, zahrnuje celkem dvanáct modelů Stratocaster, Telecaster, Jazzmaster, Mustang, Jaguar, Precision a Jazz Bass.

Novinky posunují koncepci původní řady Player na vyšší úroveň a zároveň přebírají vše podstatné, co přispělo k popularitě této produktové kolekce, jako jsou např. javorové krky s pohodlným profilem ve tvaru Modern-C, hmatníky s rádiusem 9,5 palců nebo středně silné pražce typu medium jumbo. Co je tedy u modelů ze série Fender Player II nového?

Palisandrové hmatníky: hráči mají nyní opět na výběr mezi základními variantami hmatníků – javorovým a palisandrovým, disponujícími zakulacenými hranami navyšujícími herní komfort.

Inovovaný hardware: nástroje jsou teď vybaveny stylovými ladícími mechanikami typu ClassicGear a přepracovanými kobylkami či vibraty s ocelovými kameny, což přináší nejen vyšší stabilitu ladění, ale také preciznější rezonanci a delší sustain tónu.

Nové offsetové snímače: Fender připravil pro danou sérii snímače Revoiced různých typů, které zachycují typický tón (a vzhled) každého z modelů. U single-coilů i humbuckerů jsou použity magnety Alnico II nebo V, poskytující muzikální zvuk s transparentním projevem a zpěvnými výškami.

Možnosti komorovaných těl: vedle olšových korpusů nyní Player II Series u vybraných nástrojů nabízí i verze s jasanovým nebo mahagonovým tělem opatřeným rezonančními dutinami.

Speciální barvy: kromě jiných provedení lze zvolit nové povrchové úpravy v odstínech Coral Red, Aquatone Blue, Hialeah Yellow a Birch Green, všechny inspirované americkými historickými automobily z 50. a 60. let, tedy raného období Fenderu, kdy firmu vedl legendární Leo Fender.
    
Přehled modelů z kolekce Fender Player II 2024

Stratocastery

Fender Player II Stratocaster SSS
Fender Player II HSS Stratocaster
Fender Player II LH Stratocaster

Telecastery

Fender Player II Telecaster SS
Fender Player II HH Telecaster
Fender Player II LH Telecaster

Offsety

Fender Player II Jazzmaster
Fender Player II Jaguar
Fender Player II Mustang

Baskytary

Fender Player II Precision Bass
Fender Player II Jazz Bass
Fender Player II Mustang Bass PJ

Část kytar i baskytar Fender Player II by se měla v evropských obchodech objevit v řádu několika málo týdnů, verze Telecaster HH, Mustang, Jazzmaster a Jaguar dorazí na trh pravděpodobně v srpnu a levoruké varianty Stratocaster / Telecaster LH se v distribuci objeví zřejmě o dva měsíce později. Ceny startují na cca 800 dolarech.

Tagy Fender Fender Player II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY