Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 27.05.2020 - 00:01

Fender MTG Tube Tremolo s elektronkou 6205

Zkratka MTG už v efektové nabídce Fenderu není vyhrazena jen dvojici zkreslovačů MTG Tube Distortion a MTG: LA, ale nově také pedálu MTG Tube Tremolo, jenž kromě analogového obvodu využívá malou armádní NOS (New Old Stock) elektronku 6205. Novinka, navržená ve spolupráci designera Stana Coteye a zkušeného konstruktéra zesilovačů Bruce Egnatera, tak z pohledu výrobce představuje alternativu k modulační sekci digitálního modelu Tre-Verb ze stejné produktové řady.

Miniaturní pentoda 6205, na níž jsou mimo jiné postaveny také špičkové studiové mikrofony a další audio komponenty, dodává tremolu muzikální hřejivý tón s masivní projekcí, nadstandardní dynamikou a zvukovým charakterem blízkým klasickým lampovým tremolům, kterými firma Fender osazovala v padesátých a šedesátých letech svá komba a zesilovače.

Do horního panelu lehkého šasi z eloxovaného hliníku jsou usazeny potenciometry Level, Intensity, Wave a rotační spínač Speed pro volbu některého ze sedmi rytmických patternů (čtvrtky, osminy, šestnáctiny, tečkované hodnoty, trioly). K parametru Wave je navíc přiřazen třípolohový páčkový switch s trojicí tvarů oscilační vlny.

Levý nášlapný spinač slouží k aktivaci efektu, pravým footswitchem lze nastavit tap tempo modulační pulsace a kromě dvou standardních LED diod jsou v krytkách potenciometrů umístěny podlouhlé modré diody, jejichž funkci je možno deaktivovat posuvným On/Off přepínačem na čelní straně krabičky.

Efekt je napájen standardním 9V DC adapterem a integrovaný impulzně řízený okruh následně konvertuje napětí na hodnotu 55 V, potřebnou k optimálnímu fungování elektronky. Česká cena modelu Fender MTG Tube Tremolo se pohybuje okolo hranice 5000 Kč.

Tagy Fender Fender MTG Tube Tremolo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY