Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 05.08.2016 - 00:01

Fender Jaguar Johnny Marr Black on Black

Firma Fender uvádí na trh další verzi signovaného nástroje kytaristy kapely The Smiths Johnnyho Marra. Limitovaná edice Fender Jaguar Johnny Marr v barevné kombinaci Black on Black vychází z modifikovaného Jaguaru z roku 1965, který je důležitou součástí Marrova zvukového řetězce už řadu let.

Základem je tělo z výběrové olše s javorovým krkem, jenž má identický profil jako originál z šedesátých let, palisandrový hmatník s vintage radiusem 7.25 palce je osazen 22 subtilnějšími pražci a šroub pro nastavení výztuhy krku najdeme na korpusové straně. Nultý pražec ze syntetické kosti má šířku 42 mm a menzura činí 24 palců.

Kytara je vybavena dvojicí signovaných, ručně motaných single coilů od renomovaného výrobce Bare Knuckle ovládaných celkovou hlasitostí a společnou tónovou clonou. Čtyřpolohový nožový přepínač nabízí následující kombinace: 1. kobylkový s., 2. kobylkový a krkový s. paralelně, 3. krkový s., 4. oba snímače v sérii pro dosažení hutnějšího tónu se silným výstupem. Dva spínače na horním rohu slouží při sériovém zapojení k odfiltrování nižších frekvencí a rozjasnění tónu.

Signovaný Jaguar má upravenou kobylku s kameny převzatými z modelu Mustang, struny jsou uchyceny v zapuštěném tremolu s nylonovou šachtou hřídele a ladění obstarávají stylové strojky American Vintage. Kromě elegantní černé úpravy v nitrolaku s černým třívrstvým pickguardem a chromovaným hardwarem budou stále dostupné i verze v červené a zelené metalíze MKO a Sherwood Green a také klasický bílý odstín Olympic White.

Fender Jaguar Johnny Marr Black on Black by měl být stejně jako ostatní barevné varianty dodáván s příslušenstvím sestávajícím ze servisních klíčů, popruhu, kabelu a náhradních strun. Novinka od Fenderu se do evropských showroomů dostane zřejmě začátkem září a jeho cena by se měla v přepočtu pohybovat okolo 60 000 Kč.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY