Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.02.2020 - 08:00

Fender Imperial Coronation: klenot za 560 tisíc dolarů

Na veletrhu NAMM samozřejmě vystavovala i divize Fender Custom Shop, jejíž produkci letos vévodil unikátní Stratocaster Fender Imperial Coronation postavený kytarářem Yuriyem Shishkovem, který u stavby tohoto modelu strávil s přestávkami 16 měsíců.

Nástroj je inspirován jedním ze slavných vejcí z dílen zlatnické firmy Fabergé, a to konkrétně korunovačním klenotem vyrobeným v roce 1897 pro manželku ruského cara Mikuláše II. Korpus z jednoho kusu lehkého javoru kryje vrstva zlata s ryzostí 23 karátů, stejným kovem jsou potaženy stříbrné prvky a do podkladu je zasazeno 113 diamantů o průměru 2 mm.

Stejnými materiály je vykládán i krk a hmatník, jehož poziční značky tvoří rubíny. Diamanty zdobí také trojici single coilů, o jejichž výrobu se postarala legendární Abigail Ybarra. Opulentní speciál v ceně 560 tisíc dolarů si můžete prohlédnout na záznamech z kalifornského Anaheimu.

Tagy Fender Fender Imperial Coronation
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY