Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.07.2016 - 00:01

Fender Flea Jazz Bass: nejen pro vyznavače "Chili" soundu

Na letošní léto si firma Fender připravila speciální novinku, kterou je signovaný model basy vyrobený pro člena funkových Red Hot Chili Peppers a skvělého baskytaristu Fleu. Fender Flea Jazz Bass vychází z jeho oblíbeného nástroje Jazz Bass Shell Pink z roku 1961, který můžeme slyšet i na albech kapely RHCP Stadium Arcadium a The Getaway nebo na nahrávkách superbandu Atoms For Peace.

Replika, ručně vyráběná v mexické pobočce Fenderu v Ensenadě, má korpus z výběrové olše s relic úpravou Road Worn a nitro lakem, typický želvovinový pickguard je čtyřvrstvý a na javorovém krku s C profilem je nalepen palisandrový hmatník o radiusu 7.25 palce osazený 20 subtilnějšími vintage pražci.

Nástroj má klasickou menzuru 34 palců, nultý pražec o šířce 38.1 mm je vyroben ze syntetické kosti a šroub výztuhy je umístěn za posledním pražcem. Mechaniku tvoří jednoduchá kobylka s válečkovými ocelovými kameny upevněná k tělu pěti vruty, otevřené ladicí strojky s trojlistými rondely a přítlačné kolečko pro struny G a D.

Baskytara je vybavena dvěma snímači, středním a kobylkovým single coilem American Vintage '64 Jazz Bass, poskytujícími jasně definovaný tón s pevnými a přehlednými basy, zpěvnými výškami a průrazným středovým pásmem. Ovládání sestává z dvojice duálních potenciometrů pro nastavení hlasitosti a tónové clony u každého snímače.

Stejně jako originál z šedesátých let bude i Fender Flea Jazz Bass nabízen v růžovobílém odstínu Shell Pink a cena basy včetně polstrovaného pouzdra se má pohybovat okolo 1 130 Euro. Na evropský trh by měla novinka dorazit na přelomu července a srpna.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY