Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 17.02.2020 - 00:01

Fender Eric Johnson ‘Virginia’ Stratocaster

Famózní kytarista Eric Johnson vlastní Stratocaster z roku 1954, nesoucí přezdívku Virginia, se kterým natočil debutové album Tones (1986) nebo platinového následovníka Ah Via Musicom (1990). Dnes už legendární nástroj se jako repliku s označením Eric Johnson ‘Virginia’ Stratocaster rozhodla firma Fender zařadit do zbrusu nové edice Stories Collection a k dispozici bude i limitovaná verze z Custom Shopu.

Tělo obou nástrojů je vyrobeno z příčně řezaného dřeva sassafras (čeleď vavřínovitých) se zvukovým charakterem na pomezí mahagonu a ořechu. Krk z jednoho kusu javoru s profilem Soft-V nese hmatník ze stejného dřeva osazený 21 pražci medium jumbo a ořechem o šířce 41.3 mm.

Niklovaný hardware sestává z firemních vintage strojků a klasického vibrata Synchronized s ocelovými kameny pro struny EADGH a kamenem GrapTech u tenké struny E. U kobylky má své místo single coil DiMarzio HS-2 doplněný středním a krkovým singlem Original '57/'62 Strat s magnety Alnico V. Snímače jsou ovládány pětipolohovým switchem, hlasitostí a dvojicí tónových clon.

Model z Custom Shopu postavený kytarářem Carlosem Lopezem disponuje výběrovými materiály včetně plamínkového javoru v kvalitě AAAA, použitého na krk a hmatník. Nástroj krytý nitro lakem sdílí se sériově vyráběným modelem kobylkový snímač HS-2, ale singly Original '57/'62 byly v tomto případě nahrazeny ručně vinutými snímači Virginia. Hardware má provedení Closet Classic.

Fender Eric Johnson ‘Virginia’ Stratocaster je nabízen ve dvoutónovém burstu, varianta ze série Stories Collection bude v brzké době dostupná na českém trhu za cenu cca 66000 Kč a limitovaný speciál z Custom Shopu (série 50 kusů) ponese cenovku 9000 dolarů. Ke kytarám je dodáváno pevné pouzdro, popruh a certifikace.

Tagy Fender Fender Eric Johnson ‘Virginia’ Stratocaster Stories Collection Fender Eric Johnson ‘Virginia’ Stratocaster Custom Shop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY