Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender CS Roasted Pine Double Esquire

Na lednovém hudebním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu měla premiéru speciální verze vintage Telecasteru Fender CS Roasted Pine Double Esquire. U limitované edice z produkce firemního Custom Shopu byl ke stavbě korpusu zvolen trochu netradiční borovicový masiv a kytara je osazena ručně vinutými snímači.

Lehké borovicové tělo prošlo tepelnou úpravou (roasted), která materiál zpevnila a dodala mu lepší rezonanční vlastnosti. Javorový krk s profilem 10/56 V má hmatník ze stejného dřeva s proměnlivým radiusem 7.25 - 9.5 palce (184 - 241 mm), což usnadňuje vytahování strun ve vyšších polohách tvořených 21 pražci medium jumbo 50085.

Menzura činí klasických 25.5 palce, ořech o šířce 42 mm je z pravé kosti a tenká vrstva laku umožňuje dřevu přirozeně dozrávat. Pro tuto sérii byla použita reverzní pevná kobylka Nocaster s mosaznými válečkovými kameny a vaničkovou základnou, ladění obstarávají firemní vintage strojky a kovové součástí jsou potaženy nikl-chromovou vrstvou.

Esquire s dvojicí single coilů - krkovým modelem Custom Shop Hand-Wound '50-'51 Blackguard v kovovém krytu a opačně usazenou kobylkovou verzí Custom Shop Hand-Wound Crushed '50-'51 Blackguard, převzal elektronické zapojení ze starého Nocasteru. U ovládání byla tónová clona nahrazena potenciometrem Blend, umožňujícím ke zvolenému kobylkovému snímači (poloha 1) plynule přimíchávat signál krkového singlu.

Limitovaná edice Fender Custom Shop Roasted Pine Double Esquire bude nabízena v barevných odstínech Desert Tan, Aged Copper a Aged Black v patinovaném provedení relic. Cena se pohybuje okolo 3 750 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, servisních klíčů, popruhu a certifikace.

Tagy Fender Fender CS Roasted Pine Double Esquire

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY