Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 20.10.2016 - 00:01

Exotický Ibanez MSM1 s vibratem SynchroniZR

Italský kytarový mág, skladatel a aranžér Marco Sfogli, je dalším muzikantem, jenž se může pochlubit signovaným modelem z dílen japonského Ibanezu. Všestrannému kytaristovi, který má na svém kontě kromě sólových projektů také spolupráci se zpěvákem Dream Theater Jamesem LaBriem, excelentním bubeníkem Virgilem Donatim nebo klávesistou Jordanem Rudessem (Dream Theater, Liquid Tension Experiment), postavila firma zvukově variabilní a designově velmi elegantní nástroj nesoucí označení Ibanez MSM1.

Základnu korpusu využívajícího populárního konceptu řady RG tvoří dva kusy americké lípy a masivní horní deska z výrazně prokresleného jihoamerického dřeva tineo. Krk se speciálním profilem MSM (tloušťka na 1. pražci 19 mm, na 12. pražci 21 mm) je složen z pěti plátů houževnatého dřeva wenge s vysokou pevností v ohybu a odolné africké bubingy.

Hmatník z exotického wenge má radius 305 mm a je osazen 24 jumbo pražci a asymtericky usazenými polohovými značkami z pravé perleti. Hardware sestává ze špičkového, nezamykatelného vibrata Ibanez SynchroniZR s kloubovým uchycením a balančním pružinovým systémem ZPS-FX (Zero Point System) a uzamykatelných ladicích strojků Gotoh MG-T.

Přímo do těla jsou zapuštěny dva pasivní humbuckery DiMarzio s Alnico magnety – krkový Air Norton a kobylková klasika Tone Zone. Snímače jsou ovládány společným potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou doplněné dvanáctipinovým třípolohovým páčkovým přepínačem s následujícími možnostmi kombinace: kobylkový HB, vnitřní cívky obou HB, krkový HB.

Signatura Ibanez MSM1 Marco Sfogli z edice Premium bude dostupná v transparentním přírodním laku Natural (top) s mořenou základnou a voskovaným krkem. Novinka se v evropských obchodech představí zřejmě na přelomu listopadu a prosince za cenu okolo 1 250 Euro včetně polstrovaného pouzdra a sady servisních klíčů.

Tagy Ibanez Ibanez MSM1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY