Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Evropská edice PRS SE Bernie Marsden LTD 2018

Firma Paul Reed Smith připravila speciálně pro evropský trh reedici limitované série kytar SE Bernie Marsden LTD 2018, která byla navržena podle specifikací zakladatele kapely Whitesnake a zkušeného britského kytaristy, jenž má na svém kontě také spolupráci s UFO, Cozym Powellem, Ianem Gillanem, Jackem Brucem a celou plejádou dalších muzikantů. Marsden se jako skladatel, hráč či producent doposud podílel na téměř stovce alb včetně soundtracků.

Model, vycházející z Marsdenovy loňské edice, patří svým tvarem do designové řady Singlecut, což ocení především příznivci nástrojů typu Les Paul. K mahagonové základně korpusu doplněné javorovým topem s plamínkovou kresbou je přilepen mahagonový krk se saténovým lakem a masivnějším profilem Wide Fat, palisandrový hmatník nese 22 jumbo pražců, ptačí polohové značky a lemovku hran v barvě slonové kosti.

V rámečcích jsou usazeny dva firemní humbuckery SE245 v provedení zebra ovládané samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou (pro kytary PRS netradičně uspořádanými v jedné řadě) a třípolohovým přepínačem. Hardware tvoří jednoduchá kobylka wraparound s kompenzovaným sedlem a vintage ladicí strojky s plastovými rondely.

PRS SE Bernie Marsden LTD 2018 bude dostupný v transparentních úpravách Vintage Sunburst, Dark Cherry Sunburst nebo Tobacco Sunburst a na trhu se objeví 100 kusů od každého odstínu. Výrobu limitované série si stejně jako jiné modely SE vzala na starost asijská pobočka značky a cena se má pohybovat okolo 800 eur včetně měkkého pouzdra.

Tagy PRS PRS SE Bernie Marsden LTD 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY