Přejít k hlavnímu obsahu
Eurosonic Noordeslag, foto: ESNS
Eurosonic Noordeslag, foto: ESNS
Anna Mašátová - St, 21.03.2018 - 10:30

Eurosonic Noordeslag 2019 se zaměří na Česko a Slovensko

Každým rokem Eurosonic Noordeslag vyzdvihuje jednu zemi, aby předvedl pestrost nových hudebních talentů napříč Evropou. A příští rok se to týká Česka a Slovenka. Spolupráce ředitele proexportní kanceláře SoundCzech Mártona Náraye a ředitele slovenského festivalu Pohoda Michala Kaščáka totiž přinesla své plody: Eurosonic Noordeslag 2019 bude zaměřený na obě země naší bývalé federace.

Jedná se vůbec první duální fokus této přehlídky a vyvrcholení práce, kterou ESNS vykonal společně s partnery ze středoevropských zemí i díky programu CEETEP v letech 2011 až 2016. Jak avizují sami organizátoři akce, jistí o vysoké úrovni akce jsou si i s ohledem na dosavadní spolupráci s Radiem Wave, SoundCzech a festivaly Colours of Ostrava, Metronome festivalem, Rock for People, United Islands of Prague a slovenskou Pohodou. „Jsme nadšení, že ukážeme jedinečnou a vysoce kvalitní hudbu z těchto dvou sousedících zemí. Ačkoliv patří obě k nejmladším v Evropě, mohou se pyšnit bohatou hudební scénou i historií,” říká dramaturg ESNS Robert Meijerink.

Apelujeme proto na vás muzikanty, zkuste to! Pokud na prestižní showcase v holandském Groningenu chcete být vybráni, připravte se na odeslání přihlášek organizátorům mezi 1. květnem a 1. září 2018. „Česká hudební scéna je v posledním desetiletí neskutečně živá, s více než pěti sty letními festivaly, kvetoucí klubovou scénou a desítkami skvělých talentů. Jsem velmi rád z příležitosti ukázat evropským hudebním profesionálům, co můžeme nabídnout. Děje se tak ve správný čas, vždyť na letošek připadá i sté založení Československa. Z takového kulturního dárku máme radost a těší nás, že se práce SoundCzech pozitivně projevuje, ” doplňuje Náray.

Česká republika nicméně nebude na ESNS nováčkem. Čeští zástupci se na festivalu pravidelně objevují, od roku 2016 vysílá na Eurosonic Radio Wave vítěze své exportního projektu Czeching. V lednu tohoto roku tak do Groningenu vyjela Zagami Jericho, svá vystoupení letos předvedli s podporou SoundCzech také HRTL a Never Sol. Rok 2019 však bude unikátní vysokým počtem česko-slovenských koncertů na ESNS.


Tagy showcase Eurosonic Noordeslag

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full Moon Magazinu, Lidových novinách, na Frontman.cz aj. Vede vlastní agenturu AMPromotions, která zastupuje Beatu Hlavenkovou, teepee…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY