Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

ESP Eclipse Nosferatu: další limitka z edice Pyrograph

Značka ESP rozšířila nabídku limitované edice kytar ze série Pyrograph o model Eclipse Nosferatu, jehož výrobu obstarává kalifornský Custom Shop značky ve spolupráci s grafikem a malířem Dumitru „Dino“ Muradianem. Ten na kytaru aplikoval pomocí inovativní techniky ručního vypalování, známé jako pyrografie, témata ze slavného německého němého filmu Nosferatu z roku 1922, natočeného podle románu Dracula irského spisovatele Brama Stokera.

Korpus o síle 60 mm tvoří komorovaný výběrový mahagon a javorový top, krk vybavený grafitovými výztuhami a subtilním profilem Thin-U je lepený ze tří kusů mahagonu, ebenový hmatník s radiusem 12 palců disponuje 22 jumbo pražci JESCAR FW57110 XJ z nerezové oceli a kostěným ořechem širokým 42 mm. Menzura činí 24.75 palců.

Na hlavici potažené plátem javoru najdeme kromě uzamykatelných ladicích strojků Sperzel Trim-Lok také obrazec havrana, vytvářený opět technikou pyrografie, struny kotví ve struníku stopbar T1Z doplněném uzamykatelnou kobylkou TonePros T3BT LT. Veškerý hardware včetně přiložených popruhových zámků Dunlop dostal černou úpravu.

Elektronika sestává z dvojice moderně koncipovaných humbuckerů Seymour Duncan Black Winter se silným výstupem, ručně vinutých v Custom Shopu Seymour Duncan legendární Maricelou “MJ” Juarez. Snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem, samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou a push/pull rozepínáním cívek obou humbuckerů.

Limitovaná edice ESP Eclipse Nosferatu s finálním lakem Satin Natural a grafikou Dina Muradiana, jenž v minulosti zdobil mimo jiné i speciály pro Jamese Hetfielda či George Lynche, se na trh dostává v počtu pouhých 15 kusů. Cena tohoto sběratelského nástroje se pohybuje okolo 18000 dolarů. Součástí dodávky je samozřejmě kvalitní pevné pouzdro, certifikace, servisní klíče a další doplňky.

Tagy ESP ESP Pyrograph Eclipse Nosferatu

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY