Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.11.2020 - 00:01

Ernie Ball Music Man John Myung Bongo 6 HH

Ernie Ball Music Man představil novou šestistrunnou basu John Myung Bongo 6 HH, která představuje první podpisový model basisty progmetalových Dream Theatre. Speciální Artist edice, jež je podle slov výrobce výsledkem více než desetiletého vývoje, se oproti standardním „šestkám“ vyznačuje subtilnějším krkem s užší nultým pražcem a jednodušeji pojatým ovládáním s předprogramovanými ekvalizačními mody.

Lehce upraveno bylo i kompaktnější lipové tělo kombinované s krkem z jednoho kusu „pečeného“ javoru, uchyceného přes ergonomicky tvarovaný spoj pomocí pěti vrutů. Netradičně řešený hmatník o radiusu 11 palců je z větší části tvořen palisandrem, doplněným javorovým plátem s tepelnou úpravou.

K dispozici je 24 jumbo pražců, intarzie pozičních značek jsou vyvedeny ve stylu půlměsíců a menzura činí 34 palců. Především pro hráče s menšími dlaněmi navyšuje herní komfort nultý pražec o šířce 44.5 mm, což společně s šířkou 71.4 mm na poslední poloze hmatníku odpovídá rozměrům pětistrunných verzí řady MM Bongo.

Tato změna se samozřejmě otiskla také v menších roztečích strun ukotvených v tzv. top-load kobylce Music Man s ocelovou základnou i kameny, ladění obstarávají firemní odlehčené custom strojky s otevřenými mechanikami, malými trojúhelníkovými rondely a kalibrovanou výškou hřídelí.

Signál ze dvou humbuckerů Music Man osazených neodymovými magnety míří do aktivní okruhu s bufferem a korekčními předvolbami. Humbuckery jsou ovládány potenciometrem společné hlasitosti a rotačním přepínačem Balance, nabízejícím celkem pět zvukových kombinací zahrnujících také paralelní zapojení cívek.

Ernie Ball Music Man John Myung Bongo 6 HH je dostupný v černém provedení krytém lesklým polyesterovým lakem, krk je podobně jako u ostatních modelů značky napuštěn směsí oleje a vosku. Oficiální cena nástroje včetně pevného pouzdra byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 3000 dolarů.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man John Myung Bongo 6 HH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY