Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.10.2018 - 00:01

EQD Aqueduct: pitch vibrato s vintage charakterem

Firma Earthquaker Devices je na poli butikových krabiček už zavedenou značkou, která si mezi muzikanty vydobyla renomé řadou kvalitních ručně sestavovaných efektů mnohdy prapodivných názvů. Výjimkou není ani zatím poslední novinka s označením Aqueduct nabízející 8 různých typů vibrata s pitch-modulací a pokročilou technologií ovládání.

Jednotlivé režimy, přepínatelné rotačním spínačem Mode, jsou ovládány potenciometry Rate a Depth a sestávají z následujících modů:

Sine – jemné vibrato převzaté ze starších verzí lampových komb.
Triangle – ostřeji konturovaná modulace s trojúhelníkovým průběhem vlny.
Ramp – trojúhelníková vlna s rotací a výrazným sonarovým pulsem.
Square – čtvercová vlna s rychlým průběhem a zvýrazněným přechodem.
Random – proměnlivý algoritmus jehož funkce je navázána na polohu ovladače Depth.
Env D – sinusová vlna, jejíž rychlost nastavujeme knoflíkem Rate a ovladačem Depth volíme citlivost. Intenzitu modulace určuje dynamika hry.
Env R – stejný typ vlny jako u Env D, intenzita se nastavuje funkcí Depth, Ratem určujeme vstupní level a rychlost modulace je závislá na dynamice hry.
Env P – režim, který výrobce nazývá také jako „The My Bloody Valentine setting“, evokující funkci klasického vibrata instalovaného na kytarách Fender Jaguar. Sinusová vlna s modulační frekvencí ovládanou silou úhozu trsátka.

Krabička je osazena nášlapným spínačem EQD Flexi-Switch s možností výběru standardního nebo momentary modu, který efekt aktivuje pouze při stálém stlačení přepínače. Relé-switch s tichým chodem je zapojen v režimu true bypass a napájení obstarává 9V adapter (proudový odběr efektu - cca 68 mA).

Earthquaker Devices Aqueduct představuje mimořádně flexibilní a jednoduše ovladatelné pitch vibrato s velmi muzikálním charakterem a překvapivě širokou paletou kvalitních zvuků využitelných jak s kytarou, tak i basou, klávesami a dalšími nástroji. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena na 199 dolarů.

Tagy EarthQuaker Devices EQD Aqueduct
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY