Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.09.2019 - 00:01

Epiphone Vivian Campbell Holy Diver Les Paul Outfit

Po signovaném Gibsonu LP se Vivian Cambell, kytarista britských Def Leppard, dočkal dalšího speciálního modelu, jehož výrobu tentokrát obstarala značka Epiphone. Nástroj s označením Vivian Campbell Holy Diver Les Paul Outfit vychází z Campbellova staršího Gibsonu Les Paul Standard, který použil na albech Holy Diver (1983) a The Last in Line (1984) kapely Dio, založené zpěvákem Ronniem Jamesem Diem (10. 7. 1942 – 16. 5. 2010), který zastával pěvecký post také u Black Sabbath nebo Rainbow.

Korpus tvoří mahagonový masiv kombinovaný s klenutým javorovým topem, krk lepený ze tří kusů javoru s profilem „Vivian“ nese hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců, osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a charakter zvuku ovlivňuje také mosazný ořech široký 43 mm. Menzura o délce 24.75 palců je osvědčená gibsonovská klasika.

Stejně jako u originální předlohy obstarávají přenos signálu dva humbuckery DiMarzio X2N s kolejnicovými nástavci cívek, velmi silným výstupem, výraznými středy a lehce upozaděnými basy, takže případný uživatel by si u zkresleného zvuku rozhodně neměl stěžovat na nedostatek gainu nebo nekonkrétní tón. Tradiční ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, samostatných hlasitostí a tónových clon. Potenciometry jsou vybaveny masivními mosaznými čepičkami.

Hardware s chromovanou úpravou tvoří struník stopbar s pevnou kobylkou typu tune-o-matic ABR-1 LockTone, jejichž otvory pro stavěcí šrouby jsou vybaveny jistícími ocelovými vložkami s pozitivním dopadem na konzistentnost tónu a jeho sustain. Ladění obstarávají celokovové firemní strojky Premium s převodem 16:1.

Limitovaná edice signatury Epiphone Vivian Campbell Holy Diver Les Paul Outfit bude dostupná v černém laku Black Aged Gloss s patinovanou úpravou a v ceně cca 850 dolarů je zahrnuto také polstrované pouzdro EpiLite a certifikace.

Tagy epiphone Epiphone Vivian Campbell Holy Diver Les Paul Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY