Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Nancy Wilson Fanatic ve stylu Gibsonu Nighthawk

V první polovině devadesátých let uvedl Gibson na trh sérii kytar Nighthawk, která v rámci produkce značky nepatřila zrovna ke klasickým modelům, i když linie nástroje neskrývaly jasnou inspiraci Les Paulem. Vedle množství různých modifikací postavila v roce 2013 nashvillská značka signaturu Nighthawk pro kytaristku Nancy Wilson, zakládající členku kapely Heart, uvedené ve stejném roce do Rock'n'rollové síně slávy. Už delší dobu nevyráběný model nyní reinkarnoval dceřiný Epiphone pod označením Nancy Wilson Fanatic, odkazujícím na čtrnácté studiové album party Heart, vydané v roce 2012.

Klasický mahagonový základ krku a těla s frézovanou zadní stranou doplňuje top ze dvou plátovorové dýhy s výraznou plamínkovou kresbou a bílými lemovkami hran. Krk opatřený profilem C-Rounded nese ebenový hmatník o radiusu 12 palců, osazený perleťovými polohovými značkami ve stylu Twin Parallelogram, známým z některých straších kousků Gibson, 22 pražci medium jumbo a 43 mm ořechem ze směsi Graph Tech NuBone.

U krku je uložen minihumbuckerový snímač ProBucker FB720 s kovovým jednolitým krytem a v kobylkové pozici najdeme humbucker ProBucker 3 Slant s šikmo montovanými cívkami, což podobně jako u kobykového singlu Stratu posiluje projekcí basů a výšek. Ovládání tvoří pětipolohový nožový switch, společná hlasitost a tónová clona.

Struny, ukotvené skrz tělo, procházejí pevnou kobylkou Nighthawk Hardtail s lichoběžníkovou základnou a končí v ladicích strojcích Epiphone Deluxe s plastovými tulipánovými rondely. Veškerý hardware včetně rámečků snímačů má niklovanou povrchovou úpravu na zvonečkovém plastovém krytu pro šroub výztuhy je vyveden modrý nápis Fanatic.

Řada hráčů si sérii Nighthawk pochvaluje pro její flexibilní zvukový charakter a ve srovnání s Les Paulem také o něco komfortnější hru. Rozdílný feeling je s největší pravděpodobností dán nižší váhou nástroje, zmíněným výkrojem zadní horní hrany korpusu a patrně i lehce sníženou výškou kobylky hardtail s dopadem na menší úhel, jenž svírá krk s tělem. Cena signovaného modelu Epiphone Nancy Wilson Fanatic ve slušivém transparentním laku Fireburst se pohybuje okolo 530 dolarů, součástí dodávky je pevné pouzdro, certifikace atd.

Tagy epiphone Epiphone Nancy Wilson Fanatic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY