Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Ltd Ed Slash Firebird

Téměř přesně po roce od uvedení Slashova signovaného modelu Gibson Firebird přichází dceřiná značka Epiphone s cenově dostupnější variantou této kytary nesoucí označení Ltd Ed Slash Firebird, která bude nabízena v limitovaných sériích Standard a Premium Outfit.

Obě verze mají základnu těla ze tří kusů mahagonu doplněných horními pláty javoru s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA. Lepený mahagonový krk s kulatějším profilem Slash Custom-D a hluboce zapuštěnou patkou pro zvýšení rezonance a sustainu nese hmatník ze dřeva pau-ferro o radiusu 12 palců osazený 22 pražci medium jumbo.

Kytara využívá dvojici Slashových oblíbených humbuckerů Seymour Duncan APH-1/APH-2 s magnety Alnico II, ovládání sestává z třípolohového přepínače Switchcraft, samostatných potenciometrů hlasitostí a tónových clon s kvalitními kondenzátory Sprague "Orange Drop" (0.022uF, 600V, odchylka max. +- 5%).

Niklovaný hardware sestává ze struníku LockTone Stopbar, pevné kobylky LockTone ABR Tune-o-matic, na pro Firebird typické reverzní hlavici jsou usazeny ladicí strojky Kluson Reissue Firebird Banjo-Style s převodem 12:1 a součástí výbavy jsou i firemní popruhové zámky.

Limitovaná edice modelu Epiphone Slash Firebird bude nabízena v elegantním laku Translucent Black, "standardní" verze, které má být vyrobeno celkem 900 kousků, ponese na americkém trhu cenovku cca 900 dolarů a sběratelské modely Premium Outfit (série má čítat 100 kusů) s kytaristovým podpisem, speciálním pevným pouzdrem, popruhem a certifikací vyjdou na cca 1 300 dolarů.

Tagy Slash epiphone Gibson Firebird Firebird

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY