Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.08.2019 - 00:01

Epiphone Ltd. Ed. George Thorogood „White Fang“ ES-125TDC Outfit

Bluesový kytarista George Thorogood je jedním z nejznámějších uživatelů lubových kytar Gibson řady ES-125 TDC. Před lety se firemní Custom Shop k tomuto modelu vrátil speciální signovanou sérií a nyní přichází značka Epiphone s finančně přijatelnější alternativou, nesoucí označení George Thorogood „White Fang“ ES-125TDC Outfit.

Nástroj je kopií Thorogoodova vintage originálu z přelomu 50. a 60. let, podle kterého byl navržen také profil (White Fang) lepeného mahagonového krku, na ozvučnice a luby korpusu byl použit laminovaný javor, hmatník ze dřeva pau ferro o radiusu 12 palců je osazen 20 středně silnými pražci a menzura činí standardních 24.75 palce.

Přenos zvuku obstarává dvojice single coilů P-90 PRO s uchycením „dog ear“, u nichž byly použity magnety Alnico V, vinutí Elektrisola a podobně jako u starých snímačů Gibson jsou základní desky vyrobeny z pocínované mosazi. Ovládání je gibsonovská klasika, tedy 2 x volume, 2 x tone a třípolohový páčkový přepínač.

Struny jsou uchyceny v trapézovém struníku TDTT (Traditional „Diamond“ Trapeze Tailpiece) a přes snadno nastavitelnou kobylku se základnou z pau ferra míří do vintage mechanik Wilkinson Deluxe s malými plastovými rondely v barvě slonové kosti. Veškeré kovové komponenty jsou chráněny vrstvou niklu.

Limitovaná edice Epiphone George Thorogood „White Fang“ ES-125TDC Outfit bude nabízena v odstínu Bone White, na těle je odnímatelná nálepka v podobě kobry a na příbuznost k původní předloze odkazuje také oranžová samolepka s identifikačními čísly, umístěná uvnitř korpusu pod horním F otvorem. Oficiální cena novinky se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 900 dolarů včetně stylového pevného pouzdra, certifikace atd.

Tagy epiphone Epiphone Ltd. Ed. George Thorogood „White Fang“ ES-125TDC Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY