Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone LP Custom Adam Jones v sedmi grafických úpravách

Po signovaných Les Paulech Adame Jonese z produkce Gibsonu přichází dceřiná značka Epiphone s další várkou zakázkových modelů, které jsou tentokrát součástí Artist kolekce kytaristy kapely Tool. Limitovaná edice Epiphone Adam Jones Silverburst Les Paul Custom zahrnuje sedm verzí s rozdílnou grafikou na zadní ploše korpusu a každé designové provedení bude vyrobeno v počtu 800 kusů. Na první variantě s označením Veil of Bees spolupracoval malíř Mark Ryden, následující provedení by měla nést díla ilustrátorů Franka Frazetty, Julie Heffernan, Korin Faught nebo Ernsta Fuchse.

Zdobena je také zadní strana hlavice, zatímco javorový top těla, kryjící mahagonovou základnu, dostal stejně jako Jonesův Gibson Les Paul Custom z roku 1979 lak v odstínu Antique Silverburst. Krk opatřený speciálním profilem Adam Jones Custom je lepen ze tří kusů javoru, ebenový hmatník o radiusu 12 palců nabízí 22 středně silných pražců medium jumbo, ořech Graph Tech široký 43 mm a tradiční blokové poziční značky.

Niklovaný hardware sestává ze struníku Epiphone LockTone Stop Bar, kobylky LockTone Tune-O-Matic a celokovových firemních mechanik s ladicím převodem 16:1. Zvuk přenáší kobylkový humbucker Seymour Duncan SH-6 Distortion se silným výstupem, kterému sekunduje reverzně zapojená krková verze Epiphone ProBucker Custom s cívkami uloženými v plechovém krytu.

Snímače jsou napojeny na třípolohový páčkový přepínač s chromovanou krytkou, potenciometry samostatných hlasitostí (CTS) a tónové clony využívající kvalitní kondenzátory Orange Drop. Epiphone Adam Jones Veil of Bees Silverburst Les Paul Custom je dodáván společně s prémiovým pevným polyetylénovým pouzdrem z edice Protector, inspirované pouzdry Gibson ze sedmdesátých let.

Oficiální cena kompletu se na americkém trhu pohybuje těsně pod hranicí 1300 dolarů. Sběratelský nástroj je z továrny seřízen na struny .010 – .046, zadní plastové víko dutiny pro elektroniku zdobí žluté logo výrobce, označení kolekce plus konkrétního modelu a jméno grafika, jenž se na designu kytary podílel.

Tagy epiphone Epiphone LP Custom Adam Jones

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY