Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 20.04.2020 - 00:01

Epiphone Les Paul Muse a SG Muse

Firma Epiphone uvádí na trh novou produktovou kolekci Inspired by Gibson, do níž se řadí také dva modely kytar s označením Les Paul Muse a SG Muse. Obě verze představují modernizovanou obdobu klasických edicí a nabízejí inovovanou elektroniku poskytující širší zvukovou paletu, kvalitní snímače s vysokým výstupem a v neposlední řadě také nově koncipované hlavice nebo speciální metalické laky.

Korpus Les Paulu s rezonančními dutinami je vyroben ze dřeva okoume, které bylo použito i pro stavbu krku, a top tvoří dva pláty javoru, zatímco SG využívá celomahagonovou konstrukci. Zadní strana korpusu Les Paulu má navíc frézování pro komfortnější posazení nástroje. Lepené krky s profilem Custom C nesou hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem ze směsi Graph Tech širokým 43 mm.

Hardware sestává  ze struníku stopbar, pevné kobylky LockTone ABR s jistícími šrouby a osvědčených ladicích strojků firmy Grover s převodovým poměrem 18:1 – v případě SG se jedná o vintage verzi s plastovými rondely, u Les Paulu najdeme celokovový typ Rotomatic. Kovové součásti jsou kryty vrstvou niklu.

Obě kytary disponují humbuckery Alnico Classic PRO se silným výstupním signálem, které jsou ovládány třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami s průhlednými krytkami. V potenciometrech volume s obvodem „treble bleed“, zamezujícím úbytku výšek při stažené hlasitosti, jsou integrovány push/pull spínače rozepínající cívky humbuckerů a clony umožňují obracet fázi snímačů.

Novinky budou dostupné v barevných úpravách Radio Blue Metallic, Wanderlust Green Metallic, Purple Passion Metallic, Jet Black Metallic, Smoked Almond Metallic, Pearl White Metallic a Scarlet Red Metallic. Evropské ceny se pohybují okolo 500 eur za Les Paul Muse, u modelu SG Muse byla cena nastavena pod hranicí 430 eur.

Tagy epiphone Epiphone Les Paul Muse Epiphone SG Muse
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY