Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Joe Bonamassa „Black Beauty“ Les Paul Custom

Epiphone Joe Bonamassa „Black Beauty“ Les Paul Custom představuje v pořadí už osmý model, který si excelentní bluesrockový kytarista nechal u dceřiné značky Gibsonu postavit. Signatura je replikou Bonamassova raritního a velmi cenného nástroje Gibson „Black Beauty“ Les Paul Custom z roku 1958 s trojicí humbuckerů, jenž JoBo před lety pořídil v hudebninách Hauer Music v Centerville (Ohio).

Podobně jako originál nabízí podpisová verze mahagonovou konstrukci s bombírovaným topem ze stejného materiálu, který na rozdíl od Les Paulů s javorovou horní deskou poskytuje trochu kulatější výšky a větší důraz na projekci nižších středů. Hrany jsou kryty vícevrstvou lemovkou v odstínu Antique Ivory, krk s profilem 50s a lepeným spojem typu Long Tenon doplňuje ebenový hmatník o radiusu 12.1 palců osazený 22 středně silnými pražci a obdélníkovými polohovými značkami z umělé perleti.

Nultý pražec ze směsi Graph Tech NuBone má šířku 43 mm a menzura činí 24.72 palců (628 mm). Hardware ve zlatém chromu sestává z uzamykatelného struníku LockTone Stop Bar, kobylky LockTone Tune-O-Matic a unikátních ladicích strojků Epiphone Historic s netradičně tvarovanými plastovými rondely.

Kytara je vybavena krkovým a středním snímačem ProBucker 2, jež jsou kombinovány s kobylkovým humbuckerem ProBucker 3. Zvolené snímače, vyrobené podle receptury z 50. a raných 60. let s použitím niklostříbrné slitiny, disponují transparentním podáním tónu s charakterem velmi blízkým původním humbuckerům Gibson PAF, vyráběným ještě v původní továrně v Kalamazoo.

Snímače s magnety Alnico II jsou opatřeny čtyřžílovou kabeláží a prošly voskovou vakuovou lázní eliminující případnou mikrofoničnost. Ovládání tvoří CTS potenciometry samostatných hlasitostí plus tónových clon s kvalitními kondenzátory Orange Drop, použity byly krytky Black Hat, a třípolohový přepínač společně s výstupním konektorem dodala firma Switchcraft.

Limitovaná edice Epiphone Joe Bonamassa „Black Beauty“ Les Paul Custom je dostupná v klasickém provedení Ebony Gloss, oficiální cena se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 830 eur včetně luxusního pevného pouzdra, certifikace a dalších doplňků.

Tagy epiphone joe bonamassa Epiphone Joe Bonamassa „Black Beauty“ Les Paul Custom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY