Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 20.12.2019 - 00:01

Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst”

Epiphone připravil pro bluesrockového mága Joa Bonamassu v pořadí už sedmý signovaný nástroj, jenž tentokrát nese označení Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst”. Novinka, nabízená v provedeních Standard a Custom, vychází z Bonamassova oblíbeného Gibsonu LP 1960 Cherry Burst, který kytarista před lety objevil v prodejně Norm’s Rare Guitars v kalifornské Tarzaně.

Korpus této speciální série je vyroben z mahagonu doplněného javorovou deskou a dýhou ze stejného materiálu s fládrováním v kvalitě AA, odpovídajícím kresbě topu předlohy. Na mahagonovém krku se subtilnějším profilem 60's Slim Taper je nalepen hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců s 22 středně silnými pražci a ořechem Graphtech širokým 43 mm.

Verze Standard i provedení Custom, u něhož byly tradiční lichoběžníkové značky poloh nahrazeny intarzií v podobě Bonamassova podpisu, využívají dvojici humbuckerů Epiphone Probucker (typ 2 – krk, typ 3 – kobylka), ovládaných třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a clonami s kondenzátory Mallory 150 (.022uF, 400V). Zapojení je převzato z vintage Les Paulů z 50. let.

Použit byl struník stopbar Lock Tone, uzamykací jsou i stavěcí šrouby kobylky tune-o-matic ABR, na hlavici v provedení 1960 Kalamazoo jsou upevněny vintage strojky Deluxe Tulip s plastovými rondely a logo výrobce je vykládáno pravou perletí.

Limitované edice Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst” je distribuována prostřednictvím speciálního Bonamassova webu, verze Standard startuje na částce cca 700 dolarů, provedení Custom vyjde na 850 dolarů. Oba modely budou dodávány s luxusním pevným pouzdrem Lifton, stylovým popruhem a certifikací.

Tagy epiphone Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst”
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY