Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Jared James Nichols ‘Old Glory’ Les Paul Custom

Epiphone doplňuje nabídku signovaných nástrojů modelem postaveným pro vycházející kytarovou hvězdu Jareda Nicholse. Limitovaná edice s označením Jared James Nichols ‘Old Glory’ Les Paul Custom Outfit vychází ze speciální řady Gibsonu LP Custom, který mimochodem vlastní také Joe Perry z Aerosmith.

Hardrockový veterán, autor mnoha hitů a zakládající člen bostonské kapely v čele s excentrickým frontmanem Stevenem Tylerem, se o vznik Nicholsova netradičního Epiphonu také nepřímo zasloužil. „Od chvíle, kdy mi Joe Perry půjčil jeho jednosnímačový Gibson Les Paul Custom, jsem věděl, že takový nástroj potřebuju. Je to neuvěřitelná kytara,“ poznamenal ke svému podpisovému modelu Nichols.

Les Paul s přezdívkou ‘Old Glory’ ctí linie a konstrukci Customu 1955, mahagonový korpus doplňuje lepený krk z identického materiálu s masivnějším profilem 1950s Rounded-C, ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 pražců medium jumbo a obdélníkové polohové značky zasahují pouze k 15. pražci.

Niklovaný hardware je tvořen ladicími strojky Grover Rotomatic s převodem 18:1 a jednoduchou kobylkou wraparound, v jejíž blízkosti je na těle upevněna destička s nápisem „Blues Power“. Kytara je osazena kobylkovým singlem Seymour Duncan P-90, inspirovaným starými ručně vinutými snímači, které ve 40. letech pro Gibson navrhl designer Seth Lover. Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a tónové clony.

Limitované série Epiphone Jared James Nichols ‘Old Glory’ Les Paul Custom Outfit bude dostupná v tradičním černém laku Black Aged Gloss, cena byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 700 dolarů včetně kufru EpiLite a samozřejmostí je certifikace.

Tagy epiphone Epiphone Jared James Nichols ‘Old Glory’ Les Paul Custom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY