Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Chris Stapleton Frontier aneb luxusní elektroakustika „Made in USA“

Kytarista, zpěvák a skladatel Chris Stapleton není v extralize amerického country žádným nováčkem, o čemž kromě řady kladně přijatých sólových alb svědčí také žánrová ocenění CMA, ACM, CMT nebo osm cen Grammy. Když se značce Epiphone podařilo zlanařit do své stáje takovou personu a dohodnout se s ní na spolupráci, tak vedení firmy rozhodlo, že signovaný elektroakustický model Epiphone Chris Stapleton Frontier bude představovat třešničku na pomyslném produkčním dortu tohoto výrobce.

Výjimečnosti daného nástroje odpovídá kromě výběrových materiálů a komponent také fakt, že stavbu Frontieru převzali špičkoví kytaráři z továrny v americkém Bozemanu, kde své akustiky vyrábí mateřská společnost Gibson. Kytara ve stylu dreadnoughtu má zadní desku a luby těla postaveny z masivního javoru s plamínkovou kresbou v kvalitě AA, pro horní ozvučnici byl použit tepelně upravený smrk sitka, konstrukci zpevňuje výztužné žebrování typu X a kontury korpusu zvýrazňují vrstvené lemovky.

Krk z jednoho kusu mahagonu dostal kulatější profil Rounded-C, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nabízí dvacítku silnějších pražců, obdélníkové poziční značky z pravé perleti a kostěný ořech široký 43.8 mm. Palisandr byl použit také pro základnu kobylky Traditional Belly Up s kompenzovaným kostěným sedlem a kotvícími kolíčky z odolné směsi Tusq, ladění obstarávají vintage mechaniky Gotoh Keystone s plastovými tulipánovými rondely a kovovými součástmi ve zlatém chromu.

Nešetřilo se ani na ozvučném systému tvořeném piezo snímačem a aktivním předzesilovačem L.R. Baggs VTC, jehož ovládání v podobě kolečkových potenciometrů hlasitosti a tónové clony je ukryto pod hranou ozvučného otvoru, takže ovladače nijak nenarušují celistvost designu tohoto po všech stránkách profesionálního nástroje s menzurou vyměřenou na 25.5 palců.

Signatura Epiphone Chris Stapleton Frontier, jejíž rodokmen je situován do americké Montany, je dostupná v decentním transparentním laku Frontier Burst kombinovaném s duálním, bohatě zdobeným pickguardem. Oficiální cena atakuje hranici 5000 dolarů, samozřejmostí je kvalitní pevné pouzdro, certifikace a další doplňky. Na trhu by se měla objevit série čítající pouhých 300 kusů.

Tagy epiphone Epiphone Chris Stapleton Frontier

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY