Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone bude u vyšších modelů používat hlavici Gibson „open book“

Tvar hlavice u kytar Epiphone prošel v průběhu doby několika modifikacemi a kontury této části nástroje (s výjimkou několika japonských sérií) vizuálně zcela jasně odlišovaly asijskou produkci od originálních předloh Gibson. První vlaštovku naznačující změnu představuje nejen signatura Epiphone Kirk Hamett „Greeny“ Les Paul Standard, u níž se oba výrobci rozhodli použít klasickou hlavici Gibson, známou také jako „openbook“, ale i prohlášení viceprezidenta mateřského Gibsonu Mata Koehlera, který potvrdil, že „Greeny“ nebude posledním modelem Epiphone s tímto typem hlavice.

Návrat ke klasice ve stylu Gibson by se měl týkat především vyšších nástrojových řad, různých speciálů či kolekce „Inspired by“, jež by podle Koehlera měly být kvalitou zpracování i použitými komponenty na úrovni Custom Shopu. Z Epiphone „Greeny“ nebo předchozí kopie Les Paulu Standard 1959 je možno vypozorovat i další konstrukční prvek, přibližující kytary dceřiné značky k americkým originálům – u obou modelů byl, stejně jako v případě Gibsonů, použit krk z jednoho kusu mahagonu zakončeného dlouhým spojem (long tenon) pro pevnější připevnění ke korpusu, což pozitivně ovlivňuje rezonanci a sustain tónu.

„Kirk s námi spolupracoval na každém pracovním kroku, abychom zajistili, že verze Epiphone Inspired by Gibson Custom Shop „Greeny“ bude mít stejný zvuk a celkový feeling jako jeho legendární kytara z roku 1959,“ dodal Koehler. „Bylo pro něj nesmírně důležité, aby vše bylo správně. S výsledkem je očividně spokojen, protože na prototyp nemohl – a stále nemůže – přestat hrát.“

Tagy epiphone Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY