Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.06.2021 - 00:01

Epiphone Brendon Small GhostHorse Explorer

V roce 2013 vyrobila značka Epiphone model Thunderhorse Explorer a před necelými pěti lety se na trhu objevila sněhově bílá limitovaná edice BS Snow Falcon Flying V. Nástroje byly postaveny pro kytaristu fiktivní deathmetalové kapely Dethklok a jednoho z autorů animované série Metalocalypse Brendona Smalla, kterému nyní Epiphone připravil třetí signovanou verzi kytary, nesoucí označení Brendon Small GhostHorse Explorer.

Modifikace gibsonovské klasiky disponuje mahagonovou základnou těla potaženou javorovou dýhou s výraznou plamínkovou kresbou v kvalitě AAA a bílou jednovrstvou lemovkou hran. Mahagonový krk opatřený subtilnějším profilem Slim Taper je k tělu přilepen přes ergonomický tvarovaný spoj umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám.

Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 24 masivních jumbo pražců a jednoduché poziční značky kombinovaná s intarzií vesmírně lodi Icarus na oktávové poloze. Tento symbol má spolu se Smallovým podpisem své místo také na zadní straně hlavice osazené ladicími strojky Grover Rotomatic Mini s převodovým poměrem 18:1.

Struny jsou uchyceny ve vibratu Floyd Rose 1000 doplněném zámky (R5) nultého pražce s netradiční šířkou 4.45 cm, takže daný model by mohl maximálně vyhovovat hráčům, kteří dávají přednost větším roztečím strun. Kovové komponenty dostaly niklovaný povrch s menzura byla vyměřena na standardních 628 mm (24.72 palců).

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů Gibson USA BurstBucker 1 a 2 uložených v plechových krytech, ovládání obstarávají nezávislé hlasitosti s push-pull rozepínáním cívek obou snímačů a třípolohového páčkového switche. Signatura Epiphone Brendon Small GhostHorse Explorer s topem v transparentním provedení Galaktikon Burst vyjde v evropských obchodech na cca 800 eur včetně pouzdra EpiLite

Tagy epiphone Epiphone Brendon Small GhostHorse Explorer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY