Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 03.02.2022 - 00:01

Epiphone Billie Joe Armstrong Les Paul Junior

Do kolekce Artist značky Epiphone přibyl další podpisový model, jenž cílí na příznivce jednoduché koncepce Gibsonu LP Jr. a zároveň na fanoušky tria Green Day a dalších punkových či rockových kapel, které tento typ nástroje s oblibou používají. Signatura s označením Epiphone Billie Joe Armstrong Les Paul Junior je inspirována letitými Armstrongovými Gibsony Jr. z padesátých let, které můžeme slyšet na řadě nahrávek jeho domovské party.

K mahagonovému korpusu, jenž má z důvodu absence javorového topu tenčí profil, je přilepen krky ze stejného materiálu, opatřený kulatějším profilem Vintage 50s a subtilnější hlavicí „60s Kalamazoo“. Pro stavbu hmatníku o radiusu 12 palců byl zvolen odolný indický laurel osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a ořech Graph Tech široký 43 mm.

Nástroj s menzurou 24.75 palců disponuje odlehčenou kobylkou wraparound s pevnými kompenzovanými sedly a malými bočními šrouby, umožňujícími nastavit celý segment mechaniky v horizontálním směru pro seřízení oktáv. Na hlavici najdeme kromě ladicích strojků Epiphone Vintage Deluxe s bílými plastovými rondely také logo vykládané pravou perletí a na zadní straně má své místo Armstrongův autogram, dávající najevo, k jaké produktové řadě tento model patří. Většina kovových součástí má niklovaný povrch.

Přenos zvuku obstarává jeden kobylkový jednocívkový snímač PRO P-90 s posíleným výstupem a úchyty „dogear“, ovládaný potenciometry hlasitosti a tónové clony s černými „Top Hat“ krytkami, ladícími s jednovrstvým pickguardem identické barvy. Single coil vychází z koncepce starších snímačů Gibson, má klasickou dvoužílovou kabeláž a proti mikrofoničnosti a vzniku zpětné vazby jej chrání vosková lázeň. Potenciometry dodal renomovaný americký výrobce CTS.

Signovaný model Epiphone Billie Joe Armstrong Les Paul Junior je nabízen v bílém odstínu Classic White, oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 550 dolarů včetně pevného stylového custom pouzdra s leopardím čalouněním. Především pro začínající hráče firma připravila také finančně zvýhodněný set Billie Joe Armstrong Player Pack (cca 400 dolarů) obsahující kromě nástroje a gig bagu malé dvoukanálové kombo Epiphone 15G, nástrojový popruh, trsátka, kabel a klipový tuner.

Tagy epiphone Epiphone Billie Joe Armstrong Les Paul Junior Epiphone Billie Joe Armstrong Player Pack

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY