Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.03.2022 - 00:01

Epiphone 1961 Les Paul SG Standard se snímači Gibson BurstBucker

Ke kytarám ze série Inspired by Gibson přidala značka Epiphone další model vyvinutý ve spolupráci s týmem Custom Shopu mateřského Gibsonu. Volba tentokrát padla na verzi Epiphone 1961 Les Paul SG Standard, vzdávající hold legendárnímu a úplně prvnímu modelu Gibson SG. Začátkem šedesátých let byla omezena výroba tradičního Les Paulu, který se firma rozhodla nahradit zcela novým designem, dnes známým jako SG neboli „Solid Guitar“. Nová edice od Epiphone vychází z této úvodní série a kromě řady detailů sdílených s předlohou nabídne také kvalitní snímače Gibson BurstBucker.

Korpus ze dvou mahagonových přířezů s pečlivě opracovanými hranami a zkosením Custom Shop Historic je kombinován s krkem z jednoho kusu mahagonu, opatřeného pohodlným profilem SlimTaper C převzatým z Gibsonu SG 1961. Pro stavbu hmatníku o radiusu 12 palců byl vybrán indický laurel, do něhož je vsazeno 22 středně silných pražců medium jumbo, výložky hran a perůeťové značky.

Kytara s tradiční menzurou 24.75 palců má ořech ze směsi Graph Tech široký 43 mm, hlavice typu 60s Kalamazoo nese dobové ladicí strojky Epiphone Deluxe DR (Double Ring), logo z pravé perleti a krytku šroubu výztuhy s nápisem Les Paul. Struny sedí ve struníku stop bar LockTone, stejný systém byl použit také u kobylky tune-o-matic, a na SG z roku 1961 odkazuje i delší pětivrstvý pickguard. Hardware má niklovaný povrch.

Zmíněná dvojice humbuckerů Gibson BurstBucker 2 (krk) a BurstBucker 3 (kobylka) s charakterem tradičních PAF snímačů je ovládána nezávislými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým páčkovým přepínačem Switchcraft. Od stejného výrobce je také výstupní jack, potenciometry s odporem 500 kOhm dodala firma CTS a k clonám jsou připájeny kondenzátory Mallory.

Epiphone 1961 Les Paul SG Standard je podobně jako originály Gibson z šedesátých let nabízen v lehce patinovaném bílém laku Aged Classic White nebo v transparentní úpravě Aged Sixties Cherry. Oficiální evropská cena modelu se pohybuje okolo 830 eur, včetně pevného pouzdra ve vintage stylu.

Tagy epiphone Epiphone 1961 Les Paul SG Standard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY