Přejít k hlavnímu obsahu
Kristýna Krajčová -

Epidemie nás naučila improvizovat

Cesta nového klipu naší kapely GOOD WORK byla plná křižovatek, nebezpečných úseků i slepých ulic. Je fajn mít vše naplánováno, ale střet s realitou posadil kapelu na zadek.

Po dokončení skladby Já s tebou počítám jsme věděli, že z ní jednou bude peckovní klip. A taky jsme k tomu tak přistupovali. Zatím máme vše natočeno v Česku, ale naše nadšení z písně nám rozšířilo obzor a začali jsme hledat lokalitu mimo střed Evropy. Věděli jsme, že chceme skvělá architektonicky zajímavá místa a když už ne New York, tak minimálně něco podobného. A dlouho jsme nepřemýšleli. Všem bylo jasno: Paříž – čtvrť La Défense.

Místo vybráno, scénář vymyšlen, žádné problémy. Až... na jednu novou neočekávanou překážku. Celosvětová epidemie. Bezva. Svět se mění, hranice států se zavírají, všude roušky a naše nadšení se pomalu vytrácelo. To prostě nechceš!

Držela nás naše píseň a naděje, že epidemie brzy skončí. Jenže vše bylo domluveno, skvělý natáčecí tým s režisérem Tomášem Krejčím připraven a takovou šanci jsme zahodit nechtěli. Věděli jsme, že do Francie se dostaneme hůř než někam k sousedům, a tak jsme sedli k notebookům, obvolávali známé architekty a hledali další lokaci, kam nás ještě pustí. Našli jsme a bylo to docela blízko.

Moderní architektura v blízkosti centra Vídně nás velmi mile překvapila a uklidnilo nás, že hranice s Rakouskem tehdy ještě zavřené nebyly. Tedy, prozatím… Přesněji, měli jsme dva dny, než se zavřou. Rychlé balení, příprava jídla na cestu, shánění posledních outfitů na scény a jelo se.

S východem slunce jsme dorazili na první natáčecí místo v blízkosti Prátru a předešlé stresy ohledně cestování a koronaviru jsme hodili za hlavu. Našli jsme si taky chvilku, vmísili se mezi turisty a obdivně hleděli na vídeňské skvosty. I přesto, že začátek plánování klipu měl mnoho otazníků a obav, celý tým si Vídeň užil a na ty zážitky kolem jen tak nezapomene. Vše dopadlo na výbornou, poslední kousky jsme už museli sice zvládnout v Česku, ale celková atmosféra klipu je velmi moderní a podtrhuje tak celkový dojem s písně.

Jak jste svůj videoklip natáčeli vy? Museli jste taky improvizovat? Napište nám na redakce@frontman.cz, rádi vám dáme prostor.

Tagy komunita GOOD WORK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Kristýna  Krajčová
Sóla a vokály u dvacetičlenné kapely GOOD WORK.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY