Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Endless: progmetalová jízda pro dvě basy

„Technicky jsme do toho dali opravdu všechno,“ komentují basisté Toby Peterson-Stewart a Jacob Umansky nový singl Endless, na němž se umění obou hudebníků spojilo v jeden groovový, frenetický track, podpořený naprogramovaným bicím partem od Nathana Bully a klávesami Alana Hankerse. „Jacob a já jsme skladbu napsali společně během dvou týdnů, kdy jsme si na Instagramu posílali riffy a melodie a vzájemně si předhazovali nápady,“ říká Stewart.

Endless, stejně jako předcházející track D.H.D., je součástí Stewartova EP Break A Leg, které vyšlo v květnu. Kromě sólové tvorby se tento talentovaný hráč z australského Melbourne věnuje také „dvoubasovému“ instrumentálnímu triu The Omnific, mixujícímu prvky progresivního rocku, djentu a funku se syntezátorovými plochami.

Stewart spolupracoval i se známým kytaristou Plinim nebo se členy kapel I Built The Sky, Issues či Reflections a svou nápaditou hrou upoutal pozornost Jordana Rudesse (Dream Theatre) a Tosina Abasiho (Animals As Leaders), od něhož si vypůjčil techniku pravé ruky označovanou jako selektivní picking. Na nahrávce jsou použity pěti a šestistrunné basy značky Dingwall, efekty Darkglass a software Parallax od Neural  DSP.

Tagy Toby Peterson-Stewart Jacob Umansky Tosin Abasi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY