Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronické bicí sety Yamaha DTX6 Series

Yamaha představila novou řadu elektronických bicích souprav ze série DTX6, zahrnující modely DTX6K-X, DTX6K2-X a DTX6K3-X. Podle slov výrobce jsou sety zaměřeny na „všechny bubeníky, kteří potřebují kompaktní sadu a chtějí se bavit, hrát jako profesionálové a snadno přenášet své dovednosti na standardní akustické bicí.“ Této filozofii by tedy měl odpovídat jak centrální modul, tak materiály použité na výrobu blan, konstrukce pedálů a další prvky.

Srdce všech souprav představuje přepracovaný modul DTX-PRO obsahující více než 700 zvuků uspořádaných do 40 presetových kitů a připraveny jsou dvě stovky uživatelských slotů. Integrována je pokročilá sekce Kit Modifiers, jejíž ovladače umožňují měnit ambienci (vzorky jsou nahrány ve stejném studiu jako samply ve zvukové bance), kompresi a další parametry v reálném čase.

Každý nástroj má svůj vlastní ekvalizer, kompresor, insert a master jednotku plus globální ekvalizaci, použitelnou pro finální výstup. Metronom nabízí 30 různých typů kliku, množství rytmických patternů a akcentů, začleněna je desítka tréninkových funkcí doplněná 37 songy pomáhající rozvíjet vnímání timigu, hru lze nahrávat pomocí vestavěného rekorderu a modul je kompatibilní i s bezplatnou aplikací Yamahy Rec 'n Share.

Konektivita sestává z 14 triggeringových vstupů, dvojice hlavních audio výstupů, DIN konektoru MIDI Out, zdířky Aux-in, flexibilního routingu sluchátek a dvou USB portů, fungujících jako audio rozhraní (mobilními zařízení atd.) a zároveň pro flash disk a datové připojení, obstarávající přenos vzorků nebo aktualizace firmwaru. Maximální polyfonie je dána 256 notami, napájení řeší adapter 12 V DC, jenž by měl být společně s držáky a licencí aplikace Cubase AI součástí balení.

Sady se liší počtem činelů, typem hi-hatového systému, basovým padem a také použitými blánami. Nejvyšší model dané řady je stejně jako špičkové soupravy Yamaha vybaven silikonovými potahy TCS (Textured Cellular Silicone) a v setu najdeme i kick pad KP90 s vícevrstvým odpružením.

Základní specifikace a oficiální ceny souprav Yamaha DTX6:

DTX6K3-X – třízónový osmipalcový TCS snare XP80, 2 x sedmipalcový CTS tom XP70, kick pad KP90 s průměrem 7.5 palců, dvouzónová hi-hat RHH135 o průměru 13 palců se stojanem HS650A, 2 x třízónový crash + 1 x třízonový ride PCY135 s průměrem 13 palců, modul DTX-PRO, rozměry rozložené soupravy cca 110 x 140 cm, hmotnost 36.6 kg, cena cca 47000 Kč

DTX6K2-X – třízónový osmipalcový TCS snare XP80, 2 x sedmipalcový tom TP70 (pryž), kick pad KP90 s průměrem 7.5 palců, dvouzónová hi-hat RHH135 o průměru 13 palců se stojanem HS650A, 2 x třízónový crash + 1 x třízonový ride PCY135 s průměrem 13 palců, modul DTX-PRO, rozměry rozložené soupravy cca 110 x 140 cm, hmotnost 35.6 kg, cena cca 40000 Kč

DTX6K-X – třízónový osmipalcový TCS snare XP80, 2 x sedmipalcový tom TP70 (pryž), kick pad KP65 kompatibilní s dvoupedálem, desetipalcová hi-hat a kontroler HH65, 1 x desetipalcový pad s funkcí Choke, 1 x třízonový ride PCY135 o průměru 13 palců, modul DTX-PRO, rozměry rozložené soupravy cca 110 x 140 cm, hmotnost 25.2 kg, cena cca 27000 Kč.

Tagy Yamaha Yamaha DTX6K-X Yamaha DTX6K2-X Yamaha DTX6K3-X

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY