Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronická bicí souprava Alesis Nitro Drum Kit

Alesis, americká společnost s více než třicetiletou tradicí, se řadí k předním hráčům na poli studiové techniky. Do jejího širokého portfolia patří kromě mixpultů, procesorů, zvukových karet, monitorů, Hi-Fi zesilovačů nebo kláves také elektronické bicí soupravy sérií DM, Compact a Crimson. Výrobce nyní přichází na trh s novinkou v podobě finančně dostupného modelu Nitro Drum Kit vybaveného zbrusu novým modulem.

Souprava se skládá z osmi palcového dvouzónového snare, dvojice jednozónových tomů plus floor tomu o stejném průměru, pedálů pro hi-hat a basový pad, dvou 10-ti palcových činelů (ride, crash) a hi-hat. Jednotlivé komponenty se umísťují na lehkou, ale maximálně stabilní a rychle sestavitelnou hliníkovou rampu, kterou tvoří osm kulatých profilů.

Nově navržený Nitro modul nabízí 40 přednastavených setů a banka disponuje celkem 385 různými zvuky bubnů a činelů, které lze libovolně kombinovat a sdružovat. Zařízení je vybaveno také sekvencerem, pamětí pro 60 skladeb, metronomeme a nahrávací jednotkou.

Konektivita sestává z konektorů USB a MIDI In/Out, vstupu Aux In pro připojení externího zdroje audio signálu, stereo výstupů a sluchátkového výstupu. Alesis Nitro Drum Kit se ve své kategorii řadí k nejlépe vybaveným kitům s kvalitními pady s přirozenou odezvou, příjemným feelingem a skvělou reakcí na dynamiku úhozu. Modul umožňuje pracovat s rozsáhlou paletou zvuků, počínaje klasickými soupravami s old school i moderním soundem až po netradičně znějící, efektované perkusivní zvuky, kterých s tradiční akustickou soupravou samozřejmě nedosáhnete.

Novinka od Alesisu by se na českém trhu měla ukázat už v polovině prosince a cena se má pohybovat okolo 11 500 Kč. V balení najdete kromě samotných padů, činelů, modulu a rampy také veškeré propojovací kabely a síťový adapter k modulu. Elektronický set využijete nejen pro živé hraní s kapelou, ale také pro bezproblémové a pohodlné domácí cvičení (včetně možnosti hrát s hudebním podkladem) nebo nahrávání.

Tagy Alesis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY