Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.08.2021 - 00:01

Elektroakustiky Ibanez Talman TCY10E v nových barvách

Finančně vstřícná série elektroakustických kytar Ibanez Talman TCY10E letos dostává nové povrchové úpravy, osvěžující estetickou stránku této oblíbené nástrojové edice. Kromě tradičních povrchů Transparent Blue Sunburst a Black si zájemci nyní mohou vybrat také z pastelových a vodních odstínů Ivory High Gloss, Lavender High Gloss, Pastel Pink High Gloss nebo Sea Foam Green High Gloss, které Talmanům ve stylu Double Cutaway překvapivě sluší.

Základ korpusu s luby vysokými v nejširším bodě 9.2 cm je vyroben z laminovaného dřeva sapele se zvukovými vlastnostmi mahagonu, pro horní desku opatřenou elipsovitou rosettou byl vybrán osvědčený smrk a hrany těla chrání bílá lemovka. Krk z exotického okoume s klasickým C-profilem TCY (21.5 mm na 1. pr., 23.5 mm na 12. pr.) doplňuje hmatník z odolného purpleheartu o radiusu 250 mm, osazený dvacítkou středně silných pražců a jednoduchými pozičními značkami.

Nultým pražcem širokým 42 mm a šířkou hmatníku 54 mm na 14. pražci vycházejí Talmany vstříc hráčům s menší rukou, menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců (650 mm). Purpleheart najdeme také u kobylky s kompenzovaným plastovým sedlem, roztečemi strun 11 mm a kotvícími kolíčky Ibanez Advantage,
 umožňující snadnější výměnu strun.

Ladění zajišťují celokovové tlakově lité strojky kryté vrstvou chromu a ozvučení má na starost firemní piezo snímač napojený na aktivní předzesilovač Ibanez AEQ-2T, jehož modul s výklopnou šachtou pro 9V baterii je vsazen do horního lubu. Ovládání nabízí dvoupásmové korekce, hlasitost, tlačítko aktivující přehlednou chromatickou ladičku a nechybí ukazatel stavu baterie.

Elektroakustické kytary Ibanez Talman TCY10E s tvarem hlavice převzatým ze starších el. modelů Talman jsou podle informací výrobce osazeny kvalitními strunami D'Addario EXP 12/53, ceny byly v případě českého trhu nastaveny na cca 5000 Kč za verzi v provedení Black High Gloss, ostatní barevné varianty vyjdou přibližně na 5700 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez Talman TCY10E

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY