Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.11.2020 - 00:01

Elektroakustiky Ibanez AEWC10 v metalických barvách

Letošní edice elektroakustiky Ibanez AEWC10 vychází vstříc hráčům, kteří před tradiční transparentní úpravou Natural dávají přednost extravagantněji pojatému designu. Finančně nejdostupnější model řady AEWC nyní dostal nový kabát v podobě třpytivých lesklých laků Dark Gold Metallic, Silver Metallic nebo Rose Gold Metallic, jež u nástrojů dané cenové kategorie rozhodně nebývají standardem.

Zadní ozvučnice a luby těla s výřezem cutaway jsou vyrobeny z laminovaného dřeva sapele s vlastnostmi blízkými mahagonu, pro stavbu přední desky s jednoduchou lemovkou rosetty byl vybrán smrk, lepený krk z nyatohu nabízí pohodlný profil Comfort Grip a ořechový hmatník o radiusu 400 mm nese 20 středně silných pražců. Menzura má délku 25 palců (634 mm) a ořech je široký 43 mm.

Struny jsou v ořechové základně kobylky ukotveny pomocí plastových kolíčků Advantage umožňujících jednodušší výměnu struny a také její jistější uchycení, kompenzované sedlo je kalibrováno na rozteč 11 mm a ladění obstarávají spolehlivé celokovové firemní strojky v chromovaném provedení s černými rondely.

Pod kompenzovaným kobylkovým sedlem je umístěn piezo snímač napojený na aktivní předzesilovač Ibanez AEQ-2T, jehož modul usazený v horním lubu disponuje potenciometrem hlasitosti, dvoupásmovými korekcemi, přehlednou chromatickou ladičkou a je zde integrována i šachta pro 9V baterii, o jejímž stavu informuje jedna z diod.

Elektroakustický Ibanez AEWC10 představuje ideální volbu pro mladé či začínající kytaristy, což potvrzuje nejen přijatelná cena, ale také středně dlouhá menzura, subtilnější krk, šířka hmatníku a v neposlední řadě i kompaktní korpus s maximální hloubkou lubů cca 10 cm. Novinka se v evropských obchodech představí s cenovkou okolo 300 eur. Ostatní modely z vyšších řad AEWC 300/400 (viz druhé video) zůstávají i nadále v nabídce.

Tagy Ibanez Ibanez AEWC10

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY