Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.05.2021 - 00:01

Elektroakustika Godin Metropolis Composer QIT

Rok po uvedení modelu Metropolis Classic QIT přidává kanadský výrobce Godin Guitars do této série další elektroakustickou kytaru, nesoucí označení Metropolis Composer QIT. Nástroj v klasickém a oblíbeném stylu Dreadnought nabízí komfortní hru, objemný frekvenčně vyvážený tón, firemní ozvučovací systém, kvalitní materiály a pečlivé zpracování potvrzující vysoké standardy, nastavené před téměř půl stoletím zakladatelem značky Robertem Godinem.

Zadní korpusová deska i přední ozvučnice jsou postaveny z masivního mahagonu a pro luby byl použit laminovaný mahagon. Ze stejného dřeva je vyroben také krk opatřený pohodlným D-profilem, hmatník z rezonančního kompozitu Richlite, vyznačující se mechanickými, vizuálními i zvukovými vlastnostmi ebenu, nese 21 středně silných pražců medium jumbo a radius byl vyměřen na 16 palců.

Ořech ze směsi Graph Tech TUSQ má šířku 43.7 mm, takže hráči kombinující el. a akustickou kytaru by neměli mít s přechodem na tento model větší problém. Do ebenové kobylky s kotvící kolíčky je vsazeno kompenzované sedlo a ladění zajišťují stylové celokovové strojky s otevřenými mechanikami a převodovým poměrem 16:1. Menzura činí klasických 25.5 palců.

Pro ozvučení byl zvolen piezo snímač uložený v kobylce, napojený na aktivní předzesilovací jednotku Godin EPM Quantum 1T, jejíž modul, uchycený do horního lubu, je osazen ovladači hlasitosti, dvoupásmových korekcí a ladičkou s automatickým vypínáním šetřícím 9V baterii. Ekvalizační obvod i fundamentální charakter preampu byly navrženy s ohledem na maximální flexibilitu a dynamickou odezvu, které jsou srovnatelné s mnohem komplexnějšími a také dražšími systémy.

Elektroakustika Godin Metropolis Composer QIT je dodávána v transparentním polomatném přírodním laku Natural, ponechávajícím vyniknout výrazné struktuře dřeva, a výrobu obstarávají dílny v montrealské centrále, kde je kytara seřízena na „dvanáctky“ struny Godin A6 LT Acoustic HD Phosphor Bronze. Oficiální cena byla nastavena okolo 900 eur.

Tagy Godin Godin Metropolis Composer QIT
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY