Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 31.07.2020 - 00:01

Elektroakustika Cort Gold-OC8 Nylon

Do prémiové „zlaté“ edice Cortu přibyla nová elektroakustika Gold-OC8 Nylon, která představuje první klasický model zařazený do vlajkové flotily korejské značky. Tomu samozřejmě odpovídají i výběrové materiály, bezchybné zpracování, nadčasový design, hráčský komfort a zvuková kvalita podpořená duálním snímacím systémem firmy Fishman.

Zadní deska a luby korpusu ve stylu OM (Orchestra Model) s výřezem Venetian cutaway pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám je vyrobena z masivního dřeva pau ferro s vlastnostmi blízkými indickému palisandru a pro přední ozvučnici byl vybrán smrk Engelmann, jehož zvukové kvality byly v dílnách Cortu posíleny teplotním procesem ATV (Aged to Vintage), dodávajícím dřevu lepší rezonanci s pozitivním dopadem na dynamiku, sustain a barvu tónu.

Mahagonový krk, uchycený k tělu spojem DLNJ (Double Lock Neck Joint) kombinující lepenou patku s pojistným vrutem, disponuje kulatějším profilem, a stabilitu navyšuje dvojice vnitřních ořechových plátů. Ebenový hmatník nese 20 středně silných pražců a kostěný ořech široký 48 mm, zvuk ovlivňuje i ručně opracovávané žebrování typu X a menzura činí 25.3 palců (643 mm).

Kobylku s ebenovou základnou a kompenzovaným sedlem doplňují ladicí strojky Vintage Classic ve zlatém chromu a hrany korpusu i hmatníku lemují vrstvené výložky. Snímání zajišťuje elektronika Fishman Flex Blend, využívající kobylkový piezo snímač plus kondenzátorový mikrofon, jenž výslednému zvuku dodává potřebnou frekvenční vyváženost a autenticitu. Preampový modul nabízí ovládání hlasitosti, tónové clony, potenciometr Mix a chromatickou ladičku.

Elektroakustika Cort Gold-OC8 Nylon je seřízena na struny Savarez Cristal Corum 500CJ a nástroj je dostupný v přírodní transparentní úpravě Natural Glossy s tenkou vrstvou laku umožňující dřevu přirozeně dozrávat. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 1500 dolarů včetně polstrovaného zpevněného pouzdra Deluxe Soft-Side.

Tagy Cort Cort Gold-OC8 Nylon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY