Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektroakustický Walden B1E Baritone

Firma Walden Guitars, založená v roce 1996 kytarářem Jonathanem Lee, jehož služeb využívaly také společnosti Breedlove nebo Washburn, se rozhodla vrátit k barytonovému elektroakustickému modelu Walden B1E Baritone, který byl v originální verzi premiérově představen před sedmi lety. Znovuzrozená edice se stejně jako ostatní nástroje této značky může pochlubit kvalitním zpracováním, komfortní hratelností a také konstrukčními prvky, jež jsou většinou výsadou výrazně dražších ručně stavěných kytar .

Přední ozvučnice těla ve stylu Grand Auditorium je vyrobena z masivního smrku sitka, pro stavbu zadní desky a lubů byl použit palisandr a konstrukci zpevňuje speciální žebrování Double-X Low-Mass. Kromě ozvučného otvoru v horní části topu disponuje nástroj také portem umístěným v lubu, což příznivě ovlivňuje rezonanci, dynamiku a plastičnost projekce nižších pásem.

Společně s dvoucestnou ocelovou výztuhou podporují stabilitu mahagonového krku vnitřní grafitové pláty, jenž zároveň výrazně snižují vznik tzv. „vlků“. Palisandrový hmatník nese 20 středně silných pražců a kostěný ořech široký 46 mm. Čelní otvor je lemován intarziemi z abalonu a palisandru, stejný materiál tvoří i základnu kobylky s kompenzovaným sedlem, ladicí strojky mají převod 18:1 a prodloužená menzura činí 27 palců.

Ozvučení obstarává systém Fishman Prefix+ T tvořený aktivním předzesilovačem a piezo snímačem Matrix. Modul usazený do horního lubu je vybaven hlasitostí, nastavitelným notch filtrem pro eliminaci zpětné vazby, chromatickou ladičkou, tlačítkem obracejícím fázi a čtyřpásmovými korekcemi s tahovými fadery. Basy, výšky a semi-parametrické středy (contour) s volitelnými frekvencemi v rozmezí 250 Hz až 3 Hz mají zdvih +- 12dB, parametr Brilliance ovlivňující vyšší středová pásma disponuje zdvihem +- 9 dB.

Walden B1E Baritone, osazený z továrny strunami D'Addario EXP23 a seřízený na ladění HEADFisH, má být dostupný v přírodní úpravě Satin Natural. Cena byla nastavena okolo hranice 900 dolarů včetně pevného pouzdra, servisního klíče, náhradního kolíčku, kobylkového sedla a 9V baterie.

Tagy Walden Guitars Walden B1E Baritone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY