Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.11.2021 - 00:01

Elektroakustický Gibson Nathaniel Rateliff LG-2 Western

Sólová tvorba amerického kytaristy a skladatele Nathaniela Rateliffa i jeho kapely Night Sweats obsahuje jedinečnou směs folku, soulu, R&B a dalších žánrů, což se odrazilo také v jeho signovaném akustickém modelu Gibson Nathaniel Rateliff LG-2 Western, jehož premiéru doprovází firemní slogan „dokonalý partner pro širokou škálu hudebních stylů“. Nástroj, vhodný pro prstovou i trsátkovou techniku, spojuje zvukové vlastnosti Rateliffových oblíbených vintage kytar Gibson Country Western a LG-2.

Zadní deska a luby korpusu jsou vyrobeny z masivního mahagonu, detailní projekci tónu zajišťuje ozvučnice z červeného smrku Adirondack, konstrukci zpevňuje ručně opracované žebrování X a hrany jsou vykládány třívrstvou lemovkou. Mahagonový krk dostal profil Historic V, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nese dvacítku středně silných pražců, kostěný ořech široký 43.8 mm a duální kosočtvercové poziční značky.

Na hlavici najdeme logo a emblém z pravé perleti a niklované ladicí strojky Gotoh Keystone s plastovými rondely. Struny kotví pomocí kolíčků v palisandrové základně kobylky a pro finální povrch nástroje se standardní menzurou 24.75 palců (629 mm) byl zvolen osvědčený nitrocelulózový lak, umožňující dřevu časem přirozeně dozrávat a zlepšovat své rezonanční vlastnosti.

Ozvučení obstarává piezo snímač uložený pod kompenzovaným kobylkovým sedlem a napojený na aktivní systém LR Baggs VTC, jehož modul s kolečkovými ovladači hlasitosti a tónové clony je uložen pod hranou ozvučného otvoru s jednoduchou rozetou, takže nijak nenarušuje celistvost klasického designu kytary.

Elektroakustický Gibson Nathaniel Rateliff LG-2 Western, vyráběný kytaráři v montanském Bozemanu, je dodáván v nadčasovém transparentním odstínu Vintage Sunburst kombinovaném s želvovinovým pickguardem ve stylu Teardrop. Oficiální cena modelu se na evropském trhu pohybuje těsně pod hranicí 3300 eur, součástí je pevné pouzdro typu 388DRW.

Tagy Gibson Gibson Nathaniel Rateliff LG-2 Western
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY