Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.09.2021 - 00:01

Elektroakustický Gibson J-150 Noel Gallagher

Už v březnu postnul kanál Gibson TV na YouTube krátký teaser signované elektroakustiky s označením J-150 Noel Gallagher, která se po několika měsících konečně objevila i na stránkách výrobce, což znamená, že model postavený pro bývalého kytaristu britských Oasis by měl brzy dorazit také do evropských obchodů. Limitovaná edice z továrny v Bozemanu čítá pouhých 200 kusů.

Zadní korpusová deska a luby je postavena z javoru s plamínkovou kresbou v kvalitě AA a pro přední ozvučnici se sedmi kruhovými intarziemi byl zvolen výběrový smrk sitka, ceněný pro jeho vyvážený tón, skvělé dynamické vlastnosti a detailní zvukový projev. Konstrukci těla zpevňuje pečlivě opracované žebrování X a nástroj kryje finální povrchová vrstva z nitro laku.

Krk lepený ze dvou kusů javoru proložených ořechovým pruhem dostal pohodlný profil Slim J-150, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců je osazen 20 pražci SSC (Standard Small Crown), pozičními značkami ve stylu královské koruny z pravé perleti, nylonový nultý pražec má šířku 42.85 mm a délka menzury činí 25.5 palců. Bílé lemovky chrání hrany hmatníku i těla, kde najdeme tří nebo pětivrstvé výložky.

Struny jsou pomocí kolíčků ze směsi Tusq uchyceny v kobylce typu SJ-200 Moustache s palisandrovou základnou, ladění zajišťují strojky značky Gotoh ve zlatém chromu s plastovými rondely. Ozvučení obstarává piezo senzor LR Baggs kombinovaný s vnitřním mikrofonem připevněným k ozvučnici. Elektroniku doplňuje aktivní předzesilovač LR Baggs Anthem, jehož modul je ukryt pod hranou ozvučného otvoru. Sytém umožňuje nastavení hlasitosti, mixu, úrovně mikrofonu, aktivaci funkce otočení fáze a nechybí ukazatel stavu 9V baterie.

Elektroakustika Gibson J-150 Noel Gallagher v transparentním provedení Vintage Sunburst a ručně upraveným povrchem Historic Thin, je dodávána s kvalitním pevným custom pouzdrem, certifikací, samolepkou Adidas „Trefoil Logo“ a dalšími doplňky. Oficiální cena byla nastavena na 4299 dolarů.

 

Tagy Gibson Gibson J-150 Noel Gallagher

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY